VІ олімпіада "Закарпатський краєзнавець"

25 квітня 2012 року в Закарпатському краєзнавчому музеї проведено традиційну VІ олімпіаду для учнів 8-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів області «Закарпатський краєзнавець», в якій брало участь 35 учнів з міст і сіл області.

Переможцем олімпіади став Костик Михайло, учень 10-Б класу ЗОШ № 6 ім. Василя Гренджі-Донського м. Ужгород (29,5 бала), друге місце виграв учень 10-Б класу ЗОШ № 1 м. Рахів Білоус Іван (28,5 бала), третє місце – учень 10-А класу ЗОШ № 2 м. Рахів Деженіцький Василь (25,5 балів). Світлинець Алла, учениця 10 класу Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст. Іршавського району (24,5 бали) – четверте місце, Опаленик Микола, учень 8 класу Лютянської ЗОШ І-ІІІ ст. Великоберезнянського району (23,5 бали) – п’яте місце.

Журі олімпіади нагородило цінними подарунками не тільки переможців олімпіади, але і вчителів, які готували їх до участі в тестуванні, серед яких Меленевич І. з Ужгорода, Бокотей В. з Рахова.

Відкриття олімпіади «Закарпатський краєзнавець»
в каплиці Ужгородського замку

Учасники олімпіади «Закарпатський краєзнавець»
каплиця Ужгородського замку
Фіналісти олімпіади «Закарпатський краєзнавець»
Ужгородський замок
На фото: зліва - Деженіцький Василь (ІІІ місце), учень 10-А класу ЗОШ № 2 м. Рахів;
в центрі – переможець олімпіади Костик Михайло, учень 10-Б класу ЗОШ № 6 ім. Василя
Гренджі-Донського м. Ужгород; справа - Білоус Іван (ІІ місце), учень 10-Б класу ЗОШ №1 м. Рахів.

Іштван Лаудон - видатний ужгородський педагог, науковець і натураліст

19 квітня 2012 року в Закарпатському краєзнавчому музеї науковим співробітник відділу природи Біланич Михайло провів тематичний урок для учнів 9 класів ліцею «Лідер» (ЗОШ №20)  на тему: „Іштван Лаудон – видатний ужгородський педагог, науковець і натураліст“. Після тематичного уроку для учнів разом з учителем біології  Бебела Наталією Павлівною та класним керівником Калинич Тетяною Василівною була проведена екскурсія залами відділу природи на тему: «Природа рідного краю», а після того вони відвідали зоологічний музей УжНУ, де є наявні оригінальні колекції, які належали доктору Іштвану Лаудону.

Біланич Михайло проводить тематичний урок

Церемонія передачі Благодатного вогню з Єрусалиму

14 квітня 2012 року в каплиці Ужгородського замку відбулася урочиста церемонія передачі Благодатного вогню з Єрусалиму представникам християнських конфесій Закарпатської області, керівництву області, районів та міст нашого краю.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Ледида
вручив лампадки  з освяченим вогнем духовенству

Благодатний вогонь із храму Гробу Господнього з Єрусалиму було доставлено в Київ. Делегація у складі голови обласної ради Івана Балоги, народного депутата Василя Петьовки, міських голів Ужгорода та Хуста Віктора Погорєлова та Володимира Кащука, голів Хустської та Ужгородської райрад Василя Губаля та Михайла Фединця, депутатів облради Володимира Чубірка та Мирослава Білецького отримала Благодатний вогонь в Києві від архієпископа Антонія, ректора Київської духовної академії. Захід ініціював та підтримав міністр МНС, депутат облради Віктор Балога.


В Ужгородському замку голова обласної ради Іван Балога та голова облдержадміністрації Олександр Ледида вручили лампадки з освяченим вогнем духовенству, представникам районів і міст області. Всечестні отці дали благословення на подальший шлях Благодатного вогню по населеним пунктам нашого краю.

Зустріч весни учнями 2-го класу


12 квітня 2012 року у Рамках акції «Музейна просвіта», яка щорічно проходить у музеї з квітня по 18 травня на базі Закарпатського краєзнавчого музею за участі учнів 2-х класів ЗОШ №12 відбувся тематичний захід «Свято зустрічі весни», що присвячений Дню Навколишнього Середовища, який відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 р.
Від працівників Закарпатського краєзнавчого музею хочеться висловити подяку класоводу 2-Б класу, Костьо Віталіні Михайлівні, яка підготувала учнів до виступу та Овчінніковій Любові Андріївній вчителю музики і співів.

учні 2-х класів ЗОШ №12


Народні традиції святкування Великодня

5 квітня 2012 року відділ народного мистецтва та етнографії музею (автор ідеї старший науковий співробітник відділу Ілля Грибанич) до Великодніх свят створив виставку “Народні традиції святкування Великодня на Свалявщині». На виставці представлено пасхальні кошики, знаряддя праці з приготування та випікання паски, з приготування домашнього масла, світлини, на яких зображено освячення пасок у різних селах Свалявського району та у місті Сваляві.

Народні майстрині Поліна Титинець, Олена Ковбень, Марія Куруц, Лідія Фодор, Йожина Ільїна презентували свої домоткані та вишиті рушники, писанки та крашанки. Експонати зібрані на Свалявщині.




Щоб пташка радісно співала

3 квітня 2012 року був проведений захід приурочений до Міжнародного дня птахів, який святкують щороку 1 квітня.

Уже стало традицією, що освітньо-виховні заходи, присвячені цій події, проводяться з юннатами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру. Але сьогодні на свято завітали також студенти УжНУ.

Зав. відділом екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦу Небоженко Олена Вікторівна підготувала цікаву презентацію про  історію святкування Міжнародного дня птахів. Під її керівництвом виступив дитячий екологічний театр «Карпатські дзвоники». Вихованці ЗОЕНЦу розповіли присутнім про користь, яку приносять птахи, показали сценки «Птахи зимового лісу», «Коли сплять пташки» та «Оберігаймо птахів». Про одуда – птаха 2012 року цікаву розповідь підготувала методист ЗОЕНЦу  Булина Олена Емілівна. Потім була проведена вікторина, під час якої юні натуралісти розгадували загадки та  відгадували птахів по звуках.