Ніч у музеї - 2016

21 травня 2016 року у Закарпатському обласному
краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького
відбулася "Ніч у Музеї"























Фотовиставка "Угорські мелодії"

20 Травня 2016 року відкрито фотовиставку "Угорські мелодії".





Тематична лекція «Іштван Лаудон – видатний Ужгородський педагог і натураліст»

19 Травня 2016 року відбулаяся тематична лекція «Іштван Лаудон – видатний Ужгородський педагог і натураліст» для студентів 1 курсу біологічного факультету УжНУ з екскурсією по відділу природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького. Під час екскурсії студенти відвідали виставку «Рослини Закарпаття в Червоній Книзі України».





Міжнародний день музеїв

    18 травня 2016 року з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького відбулися:

Х ювілейна обласна олімпіада учнів загальноосвітніх
закладів краю “Закарпатський краєзнавець”.


     18 травня 2016 року у рамках святкування Міжнародного дня музеїв у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Т. Легоцького за сприяння Закарпатського центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проведено Х ювілейну олімпіаду для учнів 8-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів області «Закарпатський краєзнавець», в якій брало участь 20 учнів з міст Ужгорода, Іршави, смт. Волоцець, сіл Ужгородського, Мукачівського, Берегівського, Свалявського, Виноградівського, Тячівського районів.

Переможцями Х олімпіади «Закарпатський краєзнавець» стали: 
  1. учень 9-А класу Горондівської ЗОШ І-ІІІ ст. Мукачівського району ПОЛЯК ІВАН отримав перше місце (37,5 балів); 
  2. учениця 10 кл. Керецківської ЗОШ ІІІ-І ст. Свалявського району НИТКА МАРІЯ  посіла друге місце (37 балів); 
  3. учениця 9 кл. Свободянської ЗОШ І-ІІІ ст. Берегівського району МОСКАЛЬ АНАСТАСІЯ отримала 3 місце (36 балів). 
     Переможці нагороджені грамотами та цінними призами від Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького. Цьогоріч до нагороджень приєдналися Валентин і Валентина ШТЕФАНЬО, відомі кондитери одного з найкращих кондитерських брендів України SHTEFANYO V&V.

Відкриття олімпіади, слово має директор музею В. С. Шеба

Обговорення підсумків олімпіади

Учасники олімпіади та їх наставники

Переможці олімпіади з членами жюрі

Урочисте відкриття нової експозиції відділу історії “КАВА НА ЖОРНАХ СТОЛІТЬ”

(автор – старший науковий співробітник Михайло Джахман,
куратор експозиції – завідувач відділу історії Олена Кобаль).

Відкриття виставки, слово має директор музею В. С. Шеба

Автор виставки, старший науковий співробітник М. Джахман
Експозиція відділу історії “КАВА НА ЖОРНАХ СТОЛІТЬ”

Експозиція відділу історії “КАВА НА ЖОРНАХ СТОЛІТЬ”

Ознайомлення з новою виставкою відділу природи
“Рослини Закарпаття в Червоній книзі України”

(автор – старший науковий співробітник Олена Бучмей).


VI обласний конкурс екскурсоводів

    12 травня 2016 року на базі Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького пройшов VI обласний конкурс екскурсоводів - презентації музеїв навчальних закладів краю за темою “Моє місто (село) цікаве тим, що ...” за трьома напрямками: історико-краєзнавчим, етнографічним і літературним.

                                                  Переможцями  стали:

Історико-краєзнавчий напрям
3 місце
- Краєзнавчий музей “Світлиця” Концівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району (керівник О. Д. Федорова; екскурсоводи – Ковтан Д., Ісмайлова О.);
- історико-краєзнавчий музей Підполозянської ЗОШ І-ІІІ ст. Воловецького району (керівник Кручинська А.М.; екскурсоводи Дзьогайло С., Томенюк В.).
2 місце
- Музей видатних випускників школи Залужанської ЗОШ І-ІІІ ст. Мукачівського району (керівник Бенько Н.М.; екскурсоводи Сопко Т., Ленітскі В.).
1 місце
- Краєзнавчий музей Калинівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Тячівського району (керівник Попович О.В.;екскурсоводи – Бойчук Н., Когут Д.);
- музей «Перлини рідного села» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Нижнє Селище Хустського району (керівник О. В. Драгуська; екскурсоводи - Гелебан С., Драгуська В.). Мирослава).
                                                 
Етнографічний напрям
2 місце
- Музей “Берегиня” Костринської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. Великоберезнянського району (керівник Баран О.І.; екскурсоводи Комар Т., Шелемончак Т.).
1 місце
- Музей Олешницької ЗОШ І-ІІІ ст. Виноградівського району (керівник Товт Н.С., екскурсовод Макара В.).

Літературний напрям
1 місце

- Літературний музей Юрія Станинця “Червона йонатаночка” Нижньоболотнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Іршавського району (керівник Роман М.С.; екскурсоводи Данилаш О., Ракущинець Т.).