Відділи музею

Наукові співробітники Закарпатського краєзнавчого музею

Закарпатський краєзнавчий музей складається з наступних відділів:

АРХЕОЛОГІЇ
Створений у 1998 році. Археологічна колекція музею налічує близько 30 тисяч експонатів від найдавніших часів до 17 століття. Основні напрямки роботи: вивчення пам’яток бронзового і залізного віку та дослідження середньовічних замків Закарпаття.


ІСТОРІЇ
Створений у 1946 році. У відділі працюють 4 наукові співробітники. Старші наукові співробітники: Михайло Джахман, займається дослідженням історії та культури Міжгірського району; Віктор Шевченко опрацьовує тему з історії фотосправи на Закарпатті у кінці 19 – початку 20 ст.;  До відділу відносяться 6 тематичних експозицій і виставок: Древній замок над Ужем, З історії релігії та духовної культури Закарпаття, Графський рід Шенборнів і Закарпаття, Художнє литво, Закарпаття між двома світовими війнами, Холодна та вогнепальна зброя з колекції Закарпатського краєзнавчого музею 16 – початку 20 ст. Найцінніші колекції відділу: рукописний фонд родини Перені та Прібийк, Тиводара Легоцького, колеція холодної та вогнепальної зброї, колекція штампів колишніх комітатів, залізоливарного мистецтва на Закарпатті, годинників, культових предметів, періодики різних часів. Основні напрямки роботи: вивчення і опрацювання рукописного фонду музею, дослідження історії Мукачівської греко-католицької єпархії, вивчення історії Закарпаття від епохи середньовіччя до 1939 року.


ПРИРОДИ
Створений у 1946 році. У відділі працюють 3 наукові співробітники. Завідувач відділу – Руслана Джахман. Старший науковий співробітник Олена Бучмей, науковий співробітник – Михайло Біланич. До відділу відноситься експозиція «Природа Закарпаття». Природознавча колекція нараховує близько 8 тисяч експонатів з палеонтології, геології, зоології та ботаніки. Основні напрямки роботи: вивчення та дослідження флори і фауни Закарпатської області, створення каталогів експонатів.


НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ТА ЕТНОГРАФІЇ
Створений у 1980 році. Тут працюють 3 наукові співробітники. Завідувач відділу – Віктор Шостак. Старші наукові співробітники: Ілля Грибанич, Георг Філіп. До відділу відносяться стаціонарні виставки: «Народний одяг Закарпаття» та «Народні музичні інструменти Закарпаття». Колекція народного мистецтва та етнографії налічує понад 6 тисяч одиниць автентичного одягу, вишивки, ткацтва, килимарства, писанкарства та малювання, різьби по дереву та кістці, традиційного інструментарію. Основні напрямки роботи: вивчення, дослідження і популяризація матеріальної та духовної культури населення краю.


НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ
Створений у 1974 році. Завідувач відділу – Наталія Тарасенко. Старший науковий співробітник - Лариса Ганусинець. Основні напрямки роботи: надання методичної і практичної допомоги у побудові і перебудові музеїв на громадських засадах.

ФОНДІВ
Створений у 1946 році. У відділі працюють 4 наукові співробітники та 2 художники-реставратори. Головний зберігач фондів – Тетяна Шевніна. Старші наукові співробітники: Мирослава Мондик, Анастасія Щербакова, Роман Сівак. Художники-реставратори: Крістіна Кліса, Ірина Сазанова. Основні напрямки роботи: облік, охорона та збереження музейних експонатів, реставрація та консервація їх.


НАУКОВО-ОСВІТНЬОЇ РОБОТИ
Створений у 1946 році. У відділі 5 наукових співробітників. Старші наукові співробітники: Галина Титаренко, Вікторія Горінецька, Юлія Мотиль. Організатор екскурсій - Маргарита Мощак. Основні напрямки роботи: екскурсійне обслуговування відвідувачів музею, музейний маркетинг і менеджмент, культурно-просвітницька діяльність.


АВГУСТИНА ВОЛОШИНА І НОВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ
Створений у 2002 році. Складається з 2-х наукових співробітників. Завідувач відділу – Іван Орос. Старший науковий співробітник – Володимир Піпаш. До відділу відносяться експозиції «Карпатська Україна», Меморіальна кімната-музей А.Волошина, «Закарпаття у період Другої світової війни». Основні напрямки роботи: вивчення історії краю від 1939 року до сьогодення, матеріалів, пов’язаних з життям і творчістю о. Августина Волошина та його соратників.


Відділ по контролю та вивезенням культурних цінностей 
через державний кордон України
З 1993 р. при Закарпатському краєзнавчому музеї працює штатна група мистецтвознавців - експертів. Основне завдання групи – оформлення дозволів для вивезення, тимчасового вивезення культурних цінностей за межі України. 

Прийом громадян проводиться кожен день, крім суботи і неділі, з 10 до 12 години та з 14 до 16 години. Контактний телефон: 3-45-42