Пам’ятні Дні Героїв Небесної Сотні в музеї

    18 - 20 лютого 2021 року в Україні була відзначена 7-річниця Революції Гідності та День Пам’яті Небесної Сотні.


    20 лютого в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького працювала постійно-діюча експозиція – «Коли гримлять гармати, музи мовчать». Вона була підготовлена і відкрита шість років тому, весною 2015 року в присутності великої кількості учасників Євромайдану, волонтерів, учасників бойових дій на Сході України. За цей час її відвідали сотні тисяч глядачів.

    Для відвідувачів музею представлені унікальні експонати учасників Революції Гідності, Євромайдану з Ужгорода, області і Києва, історичні фотознімки тих днів, особисті речі й документи учасників подій.

    Велику кількість експонатів про історію Євромайдану передали музею обласна і міська організації ВО «Свобода», активісти сотник Майдану Томаш Лелекач, адвокат Олександр Волосянський, Борис Кондратюк (старший), та Борис Кондратюк (син, молодший), зовсім молодий юнак Ігор Ріхтер (Бублик) та багато інших. В залі експозиції українські прапори з підписами активістів, саморобна грубка, біля якої грілися протестувальники в Ужгороді та закурений від копоті чайник, тощо.

    В День Пам’яті Героїв Небесної Сотні до музею прийшли Євромайданівці, активісти, волонтери. Для деяких з них було великим здивуванням, що в експозиції вони знайшли ті речі якими користувалися в дні Революції Гідності. Вони довго роздивлялися, брали в руки саморобне захисне спорядження, приміряли до себе і згадували ті важкі зимові гарячі дні протистояння з беркутівцями. Згадували своїх побратимів і тих Героїв, які віддали за свободу своє молоде життя.

    Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання, запалили лампадки, поклали до портретів квіти і помолилися за них і за Україну.

    Як Заповіт Героїв читаються слова поета з експозиції, написані в ці жорстокі криваві дні. Ось лише один з куплетів:

        Мамочко, вибач за чорну хустину,
   
    За те, що віднині ти будеш сама.
   
    Тебе я люблю. І люблю Україну
   
    Вона, як і ти, була в мене одна.

    Ці події навіки закарбувалися в серцях, душах та історії нашої країни. Ми повинні пам’ятати і шанувати Героїв Небесної Сотні, що загинули за свободу всіх наступних поколінь.

Вічна їм пам’ять.