7 і 8 серпня на руїнах середньовічної замкової церкви св. Юрія та в Каплиці Ужгородського замку відбувся надзвичайно цікавий і важливий , перший у нашому краї ! , польовий семінар на тему «Християнська фунеральна культура середньовіччя і ранньомодерної доби в Україні». На дні проведення семінару Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т.Легоцького, зібрав у себе низку високошанованих гостей, серед яких науковці, дослідники, наукові співробітники Закарпатського ОКМ їм. Т. Легоцького, студенти і звичайні гості музею, які цікавляться вивченням історії.
7 серпня відбулась дослідницька панель на реліктах замкової церкви св. Юрія, а 8 серпня були зачитані дослідницькі лекції науковців у Каплиці Ужгородського замку.
Основна частина семінару включала лекції від провідних фахівців та науковців, серед яких: В.Гупало, О.Дзембас, Ю.Лукомський, І. Луцик, В.Мойжес, О.Осаульчук, П.Пеняк, М.Приймич, І. Прохненко та В.Фенич. Всі вони поділилися своїм досвідом і новітніми дослідженнями про поховальні традиції Європи і України доби середньовіччя та раннього модерну, сакральну культуру, специфіку археологічної роботи і досліджень на території культових споруд, низку проблематик подібних досліджень та про методики їх проведення і реалізації.
Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т.Легоцького відкриває свої двері для подібних наукових заходів, адже є саме тим місцем де твориться наука і культура. Директор та колектив музею висловлюють подяку організатору к.і.н. Мойжесу В. В. та учасникам заходу, адже такі семінари створють чудові можливості для міждисциплінарної наукової роботи та живого спілкування, а також підіймають на новий рівень популяризацію історичної науки в Україні.