Науково-освітній захід «Птахи Карпат: знайомство й спостереження»

  Наукові співробітники сектору природи продовжують організовувати для дітей цікаве дозвілля на канікулах. Так, 9 липня вони розповідали про пташине розмаїття Карпат, спостерігали за пернатими в парку Ужгородського замку та грали в екологічні ігри разом із маленькими відвідувачами музею.

Наукова співробітниця Руслана Джахманпоказала діткам як звичних пташок, які живуть поруч із людиною і за ними легко спостерігати, так і рідкісних, зокрема тинівку альпійську, яка живе високо в горах і лише відважним мандрівникам вдасться її побачити. Після віртуального знайомства із пернатими, діти відчули себе справжніми орнітологами і за допомогою біноклів, які в користування надали колеги з Інституту еколого-релігійних студій, спостерігали за життям пернатих у парку Ужгородського замку і впізнавали види, які вони бачили на презентації, зокрема горихвістку чорну, синицю велику та дрозда чорного. В небі в той час галасували серпокрильці чорні та одинокий боривітер.
Під час заходу науковці презентували також дітям гру «Птахознайко», яку музей отримав від Українського товариства охорони птахів, за що музейні співробітники щиро вдячні. Дітям дуже сподобалося шукати пару «птах-гніздо» та розмальовувати. Як правильно малювати, щоб птах був максимально схожий на себе, показував завідувач сектору Михайло Біланич, а Руслана Василівна продемонструвала справжнє гніздо-рукавичку ремеза із колекції музею. Всі щиро здивувалися, як маленька пташка своїм дзьобиком може сплести акуратну рукавичку.
Під час екскурсії по експозиції «Природа Закарпаття» маленькі дослідники мали можливість побачити і найменших золотомушок і найбільших представників пташиного світу Карпат, зокрема беркута та орлана-білохвоста.
У заході взяли участь дітки внутрішньо переміщених осіб і таким чином вони дізналися багато цікавого про природу краю, в якому вони вимушені зараз проживати.
Руслана Джахман
старший науковий співробітник сектору природи