2 липня наукові співробітники сектору природи у співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій та Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи організували для дітей ВПО та дітей із багатодітних родин захід про вплив пластику на біорізноманіття. Напередодні Всесвітнього дня без поліетилену, який відзначають 3 липня, науковці музею закликають дітей та їхніх батьків чи друзів відмовитися хоча б на один день від поліетиленових пакетів і користуватися полотняними торбинками. До речі під час заходу кожен учасник міг розмалювати собі таку екоторбинку і створити власний дизайнерський виріб.
Наукова співробітниця сектору природи Руслана Джахман розповідала про шкоду для довкілля від побутових відходів, зокрема від пластику. На світлинах діти бачили пташині гнізда з поліетилену, забруднені водойми, ліси та інші «красиві» пейзажі з пластиковими пляшками та поліетиленовими пакетами.
Завідувач сектору природи Михайло Біланич навчав сортувати відходи за допомогою лепбуків «На шляху до ZERO WASTE», який створили колеги з Інституту еколого-релігійних студій. Основними принципами «ZERO WASTE» є: відмова від зайвого, повторне використання, сортування та переробка. Руслана Василівна продемонструвала свою сумку, зшиту зі вживаних джинсів, як приклад повторного використання відходів. Діти розповідали про те, як вони сортують сміття і що використовують повторно вдома.
Закінчився захід екскурсією по експозиції «Природа Закарпаття».