Майстер-клас «Листівка із сухоцвітами»

Унікальна природа Закарпаття завжди приваблює багато туристів. Сюди їдуть, щоб помилуватися горами та насолодитися красою цвітіння квіткових рослин та дерев. Тут уже в кінці лютого починають квітувати підсніжники, білоцвіти та шафрани, потім міста потопають у рожевому цвіті сакур, а в травні неподалік Хуста квітне Долина нарцисів. Влітку мандрівники в горах мають можливість милуватися квітами рододендрона карпатського, а ті, хто ще не наважився на гірський підйом, можуть відвідати Лавандову гору у м. Перечин. Восени на фоні золотистих листяних лісів виділяються фіолетові або рожеві поля пізньоцвітів осінніх.
26 вересня старша наукова співробітниця сектору природи Руслана Джахман провела для відвідувачів Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького майстер-клас із виготовлення листівок із сухоцвітів, під час якого розповідала про флору Закарпаття. Захід присвячений Всесвітньому дню туризму, який відзначають 27 вересня.
2024 рік на Закарпатті оголосили роком квітковому туризму, тому наукова співробітниця обрала флористичну тематику для популяризації природи краю. Оскільки більшість рослин, які є туристичними родзинками, занесені до Червоної книги і вилучати їх із природи не можна, то матеріалом для виробів обрали засушені квіти лаванди, троянди, кермеку… Учасники майстер-класу створювали листівки, ділилися своїми враженнями про Закарпаття і планували майбутні мандрівки на квіткові локації у наступному році, а побачити квіти пізньоцвіту осіннього можна ще й цьогоріч в Ужанському національному парку.
Руслана Джахман

старший науковий співробітник сектору природи