А ви знали, що існує Всесвітній день снігу? Засновником цього свята виступила в 2011-му році Міжнародна федерація лижного спорту (FIS), запланувавши на 2012 рік ряд заходів, присвячених зимовим видам спорту та іграм. Цей день має й іншу назву – Міжнародний день зимових видів спорту. Офіційно Всесвітній день снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня, був створений для популяризації зимових видів спорту в молодіжному середовищі, для підтримки і заохочення участі в подібних заходах. Святкування цього дня стало традицією, а також приводом для веселих сімейних та дружніх заходів: катання на ковзанах, лижах, санчатах, снігові баталії, будівництво сніговиків тощо.
У Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького на честь цього свята підготували невелику виставку. Її мета – ознайомити відвідувачів із зимовими видами спорту, а також засобами пересування засніженими і заледенілими територіями, які були поширені на території нашого краю. Серед експонатів – лижі 1930-х років із села Велика Копаня, лижі та ключки для хокею, виготовлені на фабриці «Fisher» (Мукачево). Представлені й ковзани фабричні (модель «Skaut», Чехія, 1940-ві роки) та саморобні (належали родині Симканич з Іршави, 1920-1930-ті роки). Цікавими експонатами є снігоступи, або «лапки», для ходіння по снігу. Вони складаються з коло- чи еліпсоподібного дерев’яного обруча діаметром 30-35 см. Всередині переплітали мотуззям, ремінцями, іншими матеріалами. Переплетення слугувало як підставкою для ноги, так і опорою на снігу. Взуття до «лапок» прив’язували мотузками чи ремінцями або засовували між плетіння. Снігоступи, які експонуються на виставці, на початку 70-х років ХХ століття передав до музею Михайло Потушняк, сина відомого закарпатського етнографа, археолога та краєзнавця Федора Потушняка. Датуються вони початком ХХ ст. та були виготовлені на батьківщині вченого в с. Осій на Іршавщині.
Фотографії, представлені на виставці, ілюструють, які зимові види спорту та розваги були популярні у нашому краї. Світлини демонструють катання на ковзанах, лижах, санках. Є також фотографії із зимовими пейзажами Ужгорода, околиць Волівця, гір Піп Іван та Шешул.
Запрошуємо Вас оглянути виставку та ознайомитися із тим, як проводили час взимку наші предки!