Фотовиставка "Птахи: Знайомі незнайомці"

  1 квітня 2015 року відкрито фотовиставку відділу природи Закарпатського краєзнавчого музею - "Птахи: Знайомі незнайомці".

    Щорічно 1 квітня у світі відзначають Міжнародний день птахів. Саме цього дня в 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів — це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Повернення птахів свідчить також про прихід весни.

    Птахів можна побачити не тільки в дикій природі, але й в населених пунктах і навіть на власному дворі. В Ужгороді зафіксовано більше 100 видів птахів. Деяких ми можемо спостерігати круглий рік (горобець хатній, горобець польовий, синички, повзики, горлиці садові, тощо), інші — в період гніздування (горихвістка чорна, ластівки, серпокрилець чорний...), чепури малі зупиняються на річці Уж під час перельотів, а омелюхів та снігурів можна побачити тільки в зимову пору року.

    Птахи приваблюють нашу увагу своїм співом, красивим забарвленням, польотом, поведінкою. Ми вже навіть не можемо уявити собі життя без пташиної пісні. На виставці представлені фото птахів, які можна зустріти в Ужгороді. Їх можна побачити в парках, скверах, біля будинків. Вони знайомі нам, тому що ми зустрічаємося з ними кожний день, ідучи на роботу, гуляючи парком, працюючи на городі або в саду. І в той же час незнайомі, тому що більшість з нас не знає навіть, як вони називаються. Авторами фото є працівники відділу природи Закарпатського краєзнавчого музею.

Руслана Джахман - один із авторів фотовиставки,
завідувач відділу природи ЗКМ