Щорічно в Україні у третю суботу квітня відзначають День довкілля. Основною метою свята є підвищення екологічної свідомості українців про стан та проблеми навколишнього середовища. Кожен живий організм у природі є важливий і займає свою екологічні нішу. Про роль птахів у довкіллі розповідали напередодні свята наукові співробітники сектору природи відділу історії та краєзнавства учням 1 А класу Ужгородської ЗОШ №5 (класний керівник Дем’ян О. О.).
Старший науковий співробітник музею Руслана Джахман розповіла про пернатих, які найчастіше зустрічаються в міському ландшафті. Дітки впізнавали види, які вони бачили на шкільному подвір’ї та біля своїх будинків. Найбільш відомими є горобці, синички, горихвістки чорні, зяблики, голуби, ворони сірі та ластівки міські. Про те, як привабити ще більше синичок до свого садку, розповів завідувач сектору природи Михайло Біланич. Він запропонував почепити для них будиночок і показав як він має виглядати. Про те, як синички облаштовують таке помешкання, учні дізналися після перегляду пізнавального відео.
Цьогоріч День довкілля відзначають 15 квітня, напередодні Світлого Воскресіння Христового, тож дітки виготовили ще й сувенірні писанки до свята. Розмальовували пташиними «візерунками», заодно й дізналися, чому в одних птахів кладки блакитного кольору, в інших – коричневого, а деякі пернаті відкладають білі яйця. Для виробів школярі використали картон та залишки шпалер – відходи, які могли опинитися сміттєвому відрі, а згодом у довкіллі. За свою працю дітки отримали також солодку винагороду від пташок.
Захід пройшов у рамках співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій, який надав необхідні інформативні матеріали.