Кельти на Закарпатті

 У вівторок, 30 квітня, у стінах Закарпатського краєзнавчого музею відбулася цікава лекція, присвячена кельтам, що проживали на теренах Закарпаття, їхній культурі, життю та спадку, що вони лишили після себе.

Кельти, як культура, викликають неабиякий інтерес у широких колах суспільства. Їхня популярність викликана загадковими образами друїдів, войовничими вершниками, що наводили жах на римську республіку та багато грецьких держав, своїм неповторним мистецтвом. В масовій культурі цей народ представлено, як диких варварів в рогатих шоломах, опонентів цивілізованого світу, що несли хаос та забуття, примітивними племенами, що відкидали будь який розвиток. Проте, так бачили їх саме греки та римляни, що їм протистояли. Свідчення самих кельтів про себе до нас так і не дійшли. Саме тут і з’являється питання – «Чи були кельти такими, як уявляє сучасна культура?».
На це, та на багато інших питань і була покликана відповісти науково-освітня лекція старшого наукового співробітника сектору археології Артема Салка - «Кельти на Закарпатті». Гості та співробітники музею мали можливість дізнатися більше про походження та міграцію місцевих кельтів, їхнє життя та глибокі культурні зв’язки з навколишніми територіями. Ця лекція підкріплена невеликою екскурсією по кельтським артефактам, що представлена в експозиції присіяченій Тиводару Легоцькому.
Артем Салко,
ст. науковий співробітник сектору Археології