Практика у географів

 В рамках суспільно-краєзнавчої практики для студентів ІІ курсу спеціальностей 014: середня освіта «Географія» та 106 «Географія» географічного факультету УжНУ (під керівництвом канд. економ. наук, доцента кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Романа Славіка), було проведено тематичне заняття в Закарпатському обласному краєзнавому музеї ім. Т. Легоцького.

Екскурсію для студентів оновленими залами експозиції «Природа Закарпаття» провів завідувач сектору природи Михайло Біланич. Він наголошував зокрема і на методику проведення екскурсій природничими експозиціями, оскільки студенти-географи також є майбутніми вчителями, в компетенції яких входитиме позакласна робота, включно з відвідуваннями музеїв. Студентам і викладачам дуже сподобались доповнені частини експозиції природи, атракції.
Екскурсію експозиціями «Закарпаття між двома світовими війнами», «Карпатська Україна. 1938 – 1939», «Меморіальний музей-кімната Августина Волошина» провів Михайло Джахман – завідувач відділу новітньої історії та Меморіального музею-кімнати Августина Волошина. Найбільше студентів зацікавила оновлена експозиція «Карпатська Україна. 1938 – 1939». Карпатська Україна як держава проіснувала недовго, проте заявила світові про волелюбність українського народу, залишила свій слід в українській історії, підтвердила, що Закарпаття є українською землею. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу. І молоде покоління українців повинне знати власну історію, знати, яким шляхом йшов наш народ до незалежності, яку ціну було за це заплачено.
Михайло Джахман,
завідувач відділу новітньої історії та Меморіального музею-кімнати Августина Волошина.
Михайло Біланич,
завідувач сектору Природа Закарпаття