До Міжнародного дня рослин, який цьогоріч відзначали 18 травня, старший науковий співробітник сектору природи Руслана Джахман прочитала лекцію «Історія крізь призму гербарію». Гербарій є основним методом вивчення рослин. Його збирають вчені-ботаніки, флористи та всі, хто цікавиться ботанікою.
У фондах музею зберігається близько 1500 гербарних аркушів. Більшість зразків зібрана науковими співробітниками, які в різні часи працювали у відділі природи. Основну увагу наукова співробітниця приділила історичному гербарію, вік якого більше 100 років.
Слухачі довідалися про ботаніків та аматорів, які в минулому займалися ботанікою в нашому краї. Одним із перших, хто збирав гербарій на Закарпатті, був Людвик Вагнер. У його колекції було понад 40000 гербарних аркушів. Основна її частина зберігається в Угорському природознавчому музеї, проте декілька зразків є і в ботанічній збірці Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького. Наприклад, нарцис вузьколистий та шафран банатський із околиць Буштина Тячівського району, верба трав’яна з Рахівського району…
У музеї також є гербарій Шандора Дітца, Іштвана Лаудона, Фрідеріко Гожлінські та інших відомих європейських ботаніків.
Гербарій, як рукопис, є джерелом інформації. Він може багато про що розповісти: про місце зростання рослини в певному середовищі, про людину, яка зібрала рослини, про те з ким вона спілкувалася, куди мандрувала та багато цікавих історичних фактів.