Україна – країна волонтерів

  5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера, який був запроваджений резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Обʼєднаних Націй у 1985 році. До цієї дати зроблено виставку-інсталяцію «Волонтерський рух в Ужгороді». На виставці представлені світлини, на яких зображено роботу волонтерів Ужгорода, а також елементи волонтерської атрибутики (афіші, значки, рекламки і тд.).

Україна – країна волонтерів, понад половина українців в тій чи іншій мірі долучаються до участі у волонтерському русі. Надзвичайного значення волонтерський рух набув з початком збройної агресії російської федерації у 2014 році. З того часу волонтери зосередили свою свою діяльність на допомозі постраждалим від військових дій на сході України, як тим що залишалися в районах бойових дій так і внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Ще одним значущим напрямом діяльності українських волонтерів стала допомога українським захисникам в отриманні отриманні сучасного спорядження, транспорту, технічних засобів і т. д.
Початок повномасштабного вторгнення в Україну застав український волонтерський рух сформованим, досвідченим і готовим до найскладніших викликів. Навесні 2022 року лави українських волонтерів поповнили мільйони людей як в Україні так і за її межами. В перші дні повномасштабного вторгнення Ужгород прийняв майже 30 тис. тільки зареєстрованих ВПО що рятувалися з зони бойових дій. І першими хто їх зустрічав на різних локаціях у місті були волонтери. Вони надавали інформаційну підтримку, допомогу з поселенням, надавали продукти харчування, засоби гігієни, ліки, одяг, взуття, готували та роздавали гаряче харчування. З часом більшість волонтерських організацій сконцентрували свою увагу на забезпеченні необхідними засобами українських захисників, всі розуміють що від Сил оборони України залежить майбутнє Української держави. І обовязок кожного долучатися тим чи іншим способом до волотерства та підримки ЗСУ.
«Рух підримки Закарпатських військових»,«Волонтери Закарпаття», «Сила Ужгорода», Центр гуманітарної допомоги «Совине гніздо», «Творчі волонтери Ужгорода», «Сила Ужгорода» - це тільки не великий перелік волонтерських організацій Ужгорода. Також активно працють ужгородські волонтери-одинаки. Тут необхідно згадати ужгородського волонтера Андрія Любку, який за зібрані донати закупив і передав у бойові підрозділи понад 300 автомобілів. Вже декілька років музей тісно співпрацює з ГО «ЩИТ І МЕЧ» які надають гуманітарну допомогу постраждали районам від військової агресії регіона та військовим підрозділам.
Долучившись до підтримки українського народу, української держави та Сил Оборони України волонтери України та світу обʼєднали зусилля задля здобуття повної перемоги над російськими агресорами.
Закарпатський ОКМ ім. Т. Легоцького передав кошти, зібрані під час різноманітних заходів та із благодійної скриньки, що розташована в експозиції «За Україну, за її волю!», благодійній волонтерській організації «Рух підтримки закарпатських військових» — 10 000 грн на придбання дронів.
Ганусинець Лариса - старший науковий співробітник відділу «Новітньої історії, Меморіальний музей-кімната А. Волошина»