XXV виставка Фокус-групи в музеї

 Галереї та виставкові зали Ужгородського замку, де розташовується Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького, є привабливим місцем для проведення мистецьких виставок. От і сьогодні, 12 грудня 2024 р., у галерейній залі третього поверху було відкрито XXV виставку Фокус групи, яка була організована у рамках спільного проєкту музею та мистецького об’єднання молодих митців.

Урочиста частина була представлена виступами директора Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького Ольги Шумовської, куратора виставки, викладача Закарпатської академії мистецтв Любомира Брензовича, та авторів деяких із представлених робіт – Андрія Ісайського, Владислави Герич, Крістіна Кадар та інших. Всі роботи різнопланові, виконані в різних мистецьких напрямах та художніх стилях.
Директорка Ольга Шумовська у вітальному слові до присутніх зазначила, що такі проєкти – це важливий крок не тільки у роботі музею, а й у підтримці діяльності молодих художників. Такі виставки сприяють розвитку та популяризації мистецтва, а музей, як місце збереження історії та культури, тільки допоможе цьому.
Куратор виставки Любомир Брензович (Любчик) розповів, що ця виставка зібрала в собі як роботи тих, хто неодноразово представляв свою творчість на загальний огляд, так і дебютував у цьому плані. Загалом вона є особливою для мистецького молодіжного об’єднання, адже є не тільки 25 за рахунком, а і представляє сучасний погляд на різдвяну тематику, що є важливим для всіх, хто представив тут свої твори. Зокрема, Андрій Ісайський, характеризуючи свою роботу «Народження Світла», відзначає, що для нього свято Різдва – не просто свято чи традиція, це те, що має пережити, пронести крізь себе кожен. Тому його триптих – це поєднання символізму, християнства та людських уявлень і переживань.
Розповідаючи про свої твори, автори відзначали, що через свої роботи вони намагалися передати своє бачення на різдвяну атмосферу. Відвідувачів запросили долучитися до їх погляду через споглядання робіт.
Спішіть ознайомитися із чудовими творами молодого мистецького покоління, які будуть експонуватися до 11 січня 2025 р.
Василина Палинчак-Кутузова,
провідний науковий співробітник
відділу історії та краєзнавства