Замкова весняна флора

    Ужгородський замок завжди гостинно приймає своїх гостей, де вони не тільки знайомляться з експозиціями Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького, але і можуть відпочити в парку і помилуватися прекрасними краєвидами.   На території замку встановлено різноманітні статуї, є залишки кам'яного фундаменту старої церкви, а також тут присутня велика різноманітність квітів та дерев. 

     Серед всіх сезонів року весна відрізняється своєю багатобарвністю. Цей прекрасний час характеризується пробудженням від довгого зимового сну всієї природи. Навесні розпускаються бруньки, росте трава, прилітають птахи. Але найголовніше — зацвітає майже кожна рослина. Весняні квіти - це святкове вбрання природи, зародження нового життя. Вони такі різні, але всі прекрасні по-своєму.


    На жаль, через карантинні обмеження, пробудження весни в Ужгородському замку не змогли побачити жителі та гості міста. Тому ми пропонуємо онлайн-знайомство з різнобарвним килимом весняних квітів.

     Перший провісник весни - підсніжник у парку музею був зафіксований нами 24 лютого, а трохи пізніше, 10 березня вже появилися шафрани.


     Весна  впевнено крокувала далі. І вже через два тижні ми захоплювалися анемоною дібровною, рястами бульбистим та білим, різними фіалками та веронікою, а також жовто-золотистими квітами калюжниці та кульбаби.

      Хоч цього року весна трохи забарилася, квітень – це повноправний господар цієї пори року. У квітні все навколо зеленіє, з’являється молода травичка, більше стає різних  квітів, дерева «одягають» зелений «одяг». На початку квітня замковий трав’яний килим поповнився стокротками багаторічними та барвінком.

    Ми сподіваємось, що невдовзі ситуація щодо пандемії коронавірусу покращиться і ми перейдемо у помаранчеву зону. Будуть зняті обмеження на роботу музеїв і Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького буде приймати відвідувачів, які з великим задоволенням будуть не тільки оглядати експозиції і виставки , а також насолоджуватися відпочинком серед квітучих сакур і різних дерев та квітів.

Бучмей О., ст. науковий співробітник музею.