У цей важкий для країни час війни, Закарпатський краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького , долучається до справ волонтерських і розпочинає цикл освітніх, пізнавальних занять, проведення різноманітних майстер-класів , оглядових та тематичних екскурсій для тимчасово переміщених осіб, яких приймає місто Ужгород.
Діти не заслуговують бачити війну на власні очі. Відтак, музей є гарним місцем отримати позитивні емоції, збагатитися культурно та духовно.
Спостереження за птахами робить людину щасливішою та спокійнішою. Це чудовий метод для зняття стресу. Слухаючи пташину пісню, ми отримуємо естетичну насолоду і задоволення. Слідкувати за поведінкою пернатих можна будь-де: на власному подвір’ї, в лісі, біля річки та в парку.
16-17 березня 2022 року до Закарпатського краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького було запрошено близько 50 дітей з Маріуполя, Харкова, Сумської, Житомирської області.
Освітнє заняття та майстер-клас із виготовлення « будинку для синички» проводили наукові співробітники і не залишили дітей байдужими, адже діти активно долучалися до процесу, а їхня цікавість і посмішки- надихають.
Під час майстер-класів навчали діток, як правильно виготовляти гніздові конструкції для різних видів птахів. Учасниками були діти внутрішньо переселених осіб. Спочатку вони прослухали розповідь про пернатих мешканців замкового парку, а потім власними руками виготовили будинок для синички, який і почепили на дереві. Жовтогруді пташки в цей час спостерігали з верхівок дерев і весело щебетали.
На завершення діти поринули у світ історії та краєзнавства, із захопленням та цікавістю дізнавалися цікаві факти з історії Ужгородського замку, а колекція цінних, оригінальних експонатів музею допомогла зрозуміти історичні періоди в нашому краї.
Зустріч в Ужгородському замку пройшла дуже гармонійно, захопливо та атмосферно, а запрошеним гостями та присутнім намагалися подарувати приємні враження, радість.