Сьогодні до Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького завітали студенти ІІ курсу географічного факультету, які навчаються за спеціальністю 014 Середня освіта. Географія, 106 Географія. Метою їх візиту було проходження навчальної суспільно-краєзнавчої практики. У рамках співпраці нашого закладу із географічним факультетом УжНУ студентам було проведено екскурсію експозиціями музею. Ознайомлювали здобувачів освіти із представленими в музеї експонатами та розповідали історію краю Михайло Лесів, завідувач відділу науково-освітньої роботи та промоції, Василина Палинчак-Кутузова, провідний науковий співробітник відділу історії та краєзнавства, Михайло Джахман, завідувач відділу новітньої історії та Меморільного музею-кімнати А. Волошина.
На практику до Ужгородського замку завітали студенти-географи
Михайло Лесів детально розповів майбутнім географам про історію Ужгородського замку, його фортифікаційні особливості та акцентував увагу на флорі замкового парку. Разом із оповідачем студенти побували в експозиції природи Закарпаття, де змогли ознайомитися із геологією та палеологією краю, природним різноманіттям низин, передгір’я та гірської зони, мешканцями лісів і водойм. Після цього студенти під проводом Василини Палинчак-Кутузової побували в експозиціях, у яких демонструються експонати із історії краю. Їм розповіли про перипетії минулого, які мали вплив на ці території, володарів замку та їх долю, особливості життя в середні віки та багато іншого. Увагу студентів також привернула експозиція «Артефакти середньовічної церкви», де представлені предмети, знайдені під час розкопок на території замкової церкви. Детально розповів про суспільно-політичний, культурний та економічний розвиток Закарпаття у 20-30-их роках ХХ ст. Михайло Джахман. Він ознайомив здобувачів географічної освіти із процесом входження краю до складу Чехословацької республіки, розвитком промисловості в той період, культурними й політичними процесами, які відбувалися під впливом тогочасних подій. Особливу увагу він звернув на історію й трагедію Карпатської України й її президента Августина Волошина.
Насамкінець студенти мали змогу ознайомитися із найновішою експозицією нашого музею – «Замки Закарпаття», яка була відкрита 20 червня цього року до 80-річчя нашого закладу. Захват і захоплення викликали представлені тут макети 12 замків краю, макети середньовічної зброї, а також інфобокс із інформацією про фортеці, який пристосований для потреб людей із інвалідністю.
Сподіваємось, що отримані знання сприятимуть формуванню в майбутніх спеціалістів розуміння цінності й важливості історико-культурної спадщини та необхідності її збереження.