Od lokalnego do globalnego: twórzmy historię razem, або про дружній візит до Ужгородського замку колег з Польщі

 7 липня до ЗОКМ ім. Т. Легоцького завітали поважні гості з Підляського воєводства Польщі. Зокрема сьогодні в складі делегації у нас в гостях були присутні Вєслава Бурнос – заступник Маршалека Підляського воєводства, Малґожата Біль-Яружельська – заступник директора Підляської опери та філармонії Європейськогоцентру мистецтв, Кароль Потас – керівниквідділу продажу та організації глядацької служби Драматичного театру ім. Александра Веньґєрки в Білостоці, Анна Чапковська – фахівець з проєктної діяльності та співпраці Музею сільського господарства ім. о. Кшиштофа Клука в Цеханівці, Катаржина Нікіцюк – старший інспектор департаменту міжнародногоспівробітництва Підляського воєводства, Барбара Качперчик – керівник відділу з питань співпраці з культурними інституціями департаменту культури і національної спадщини Підляського воєводства, а також їх супроводжувала Уляна Гурчумелія – начальник управління з питань організаційного забезпечення діяльностіради, міжнародних та регіональних зав’язківвиконавчого апарату Закарпатської обласної ради.

В рамках свого робочого візиту польські колеги здійснюють відвідини багатьох культурних закладів нашого міста, першим серед яких був саме ЗОКМ ім. Т. Легоцького. Для делегації була організована спеціальна оглядова екскурсія з невеличким ознайомленням з усіма експозиціями, які на сьогоднішній день є в музеї, починаючи від природничих залів, продовжуючи історичними залами, що хронологічно охоплюють період другої половини першого тисячоліття нашої ери, аж до нашого сьогодення і завершуючи оглядом Каплиці замку, що представляє частину духовної семінарії, яка існувала тут. Хоча, через щільний графік, ознайомитися з усім багатством наших колекцій, колегам не вдалось в повній мірі, вони, проте, залишилися під приємними враженнями, особливо від різноманітних сучасних нововведень музею та впровадження різних інтерактивів, адже на сьогоднішній день музей дуже добре розвивається, що відмітили і самі гості.
А про подальші, ще масштабніші перспективи його розвитку, для наших гостей була організована невеличка презентація від директорки музею – Ольги Шумовської, яка звернула увагу на сфери можливих спільних інтересів, задля покрещення роботи обох сторін. Можливості для співпраці з нашими колегами є найрізноманітнішими, починаючи від спільних науково-дослідних історичних проектів, завершуючи спільними виставкавками та безпосереднім обміном досвідом між музейниками. Тому головним гаслом сьогоднішньої нашої зустрічі став вислів «Od lokalnego do globalnego: twórzmy historię razem», тобто «Від локального – до глобального: творімо історію разом»!
Ми дійсно переконані, що спільні зусилля та широка співпраця, є на сьогоднішній день дуже вдалим інструментом для збереження та попуяризації спільної історичної та культурної спадщини наших країн і регіону. Спільний погляд на минуле уможливлює об’єктивну фіксацію історії. А спільне історичне минуле, та вміння правильного поводження з ним, сприють дружбі народів та співпраці між нами. Тому наш музей, як найбільший музей Закарпаття, завжди готовий до такої відповідальної місії, як перед минулими поколіннями, так і перед майбутніми. І ми щоро віримо, що спільними зусиллями, досягнення такої благородної мети, однозначно можливе!
Михайло Лесів,
завідувач відділу науково-освітньої роботи
Возможно, это изображение 7 человек