ПЕРШИЙ БЛАГОДІЙНИЙ БАЛ В УЖГОРОДСЬКОМУ ЗАМКУ

     22 вересня 2018 року в Ужгородському замку відбувся Перший Благодійний бал Берчені, під час якого гості змогли долучитися до допомоги дитячому будинку ім. Святого Михайла у с. Ратівці, що на Ужгородщині, який патронують дружини президентів України та Угорщини – Марина Порошенко та Аніта Герцег.


На урочистому відкритті гостей вітали своїм чудовим виконанням традиційного угорського танцю «Палоташ» дітки з смт Вишково (Хустський район).

З привітанням до зібрання звернувся Йожеф Бугайла, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді. Він щиро подякував присутнім за те, що вони прийняли запрошення на бал та долучилися до такої благодійної цілі: «Я радий, що ви сьогодні тут, адже наш вечір присвячений благодійній події. Протягом тривалого періоду ми працювали над поліпшенням та розбудовою дитячого будинку сімейного типу в Ратівцях та навіть отримали підтримку від двох перших леді.

Перебуваючи в такому історичному місці як Ужгородський замок, перед скульптурами Міклоша Берчені та Крістіни Чакі, ми намагаємося започаткувати традицію проведення благодійних балів саме у цьому, ьагатому на події замку».

Присутній на благодійній акції Геннадій Москаль, голова Закарпатської облдержадміністрації, у свою чергу, подякував Генеральному консульству Угорщини в Ужгороді за добру організацію балу та додав, що це якраз той крок, який буде й надалі зміцнювати зв’язки між Україною та Угорщиною.

Перший заступник Генерального консула, розповів, що керівництво дипломатичної установи  вже давно задумувалось над організацією доброчинної акції, яка дійсно зможе допомогти діткам, які дійсно потребують допомоги й підтримки.

«Організаторами благодійної акції виступило Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді, але нам значно допомогла громадська організація «Про культура субкарпатіка». Ми спільно напрацьовували всі деталі, домовлялися про програму вечора, адже сьогодні відбувається Берчені бал, а завтра «Берчені фест», на цьому самому місці. Ці два заходи тісно пов’язані між собою, але водночас різні», – додав пан Ласло.

Під час благодійного вечора гості обрали королеву балу і двох її придворних дам, які  у день проведення Берчені-фесту у вбранні відповідної історичної епохи на кареті об’їжджатимуть місто над Ужем.

Крім того, в рамках святкування, відома столична художниця Ірина Третяк запропонувала одну зі своїх картин під аукціон, а виручені кошти також були передані на потреби дитячого будинку.