Виставка “Народні музичні інструменти та народний одяг Закарпаття”, яка активно оновлюється за останні 3 роки, користується все більшою популярністю серед відвідувачів музею. Віднині тут “заграли” кілька народних інструментів краю, про які туристи могли і не знати.
Народні музичні інструменти відіграли та продовжують відігравати важливу роль в історії української музики. Серед представлених на нашій виставці є чимало таких, які не такі популярні. Адже деякі інструменти кожен з нас знає добре, як то скрипку чи сопілку. А що таке дримба, кевчегдуда або басоля? Або чим відрізняється цитера від цимбал? Якщо глядач дивується формі чи виду інструмента, то часто немає уяви, як саме він звучить! Тому співробітники відділу історії та краєзнавства вирішили озвучити 7 цікавих експонатів, історією яких найбільше цікавляться відвідувачі, таких як дримба, бербениця, кевчегдуда, басоля, цитера, цимбали, трембіта, а також послухати звучання мелодій у виконанні троїстих музик. До кожного з цих експонатів подано назву, коротку історію і звичайно звук. Текстові інформації базуються на дослідженнях відомого закарпатського етнолога і музикознавця Віктора Шостака. А здійснити задум щодо озвучення народних музичних інструментів допомогла завідувачка відділу маркетингу Іветта Горкій, яка створила QR-коди. Відвідувачі музею можуть сканувати їх за допомогою смартфона.
Віднині усі зацікавлені виставкою “Народні музичні інструменти та народний одяг Закарпаття” мають змогу відчути магію народної музики разом із нами! Отож насолоджуйтесь не тільки видом, але й звучанням!