Екскурсія для юних художників

 Сьогодні, 24 червня, Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького відвідали юні художники. 55 вихованців дитячих художніх шкіл міст Запоріжжя, Харкова, Житомира та Полтави, студії образотворчого мистецтва Центру естетичного виховання міста Шостка Сумської області з’їхалися на Закарпаття для участі у 14-денній благодійній програмі Другого Всеукраїнського художнього пленеру «Діти і мистецтво для України». Серед учасників цієї мистецької програми – діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, талановиті діти з районів, близьких до зони проведення активних бойових дій, активні учасники благодійної програми «Діти і мистецтво для України».

Проведення програми мистецького таборування є необхідним в рамках підтримки ментального здоров’я дітей, які третій рік поспіль живуть під постійними обстрілами і ракетними ударами рф. Подібні табори сприяють продовженню мистецької освіти в літній період. За результатами пленеру буде створено нову виставкову експозицію «100 картин дітей Незламної України». Її надішлють до США для проведення фандрейзингової благодійної виставки програми «Діти і мистецтво для України».
У рамках пленеру діти відвідали і Ужгородський замок, у якому розташовується наш заклад. Тут їх зустріли та провели цікаву й змістовну екскурсію старший науковий співробітник сектору природи Руслана Джахман та провідний науковий співробітник відділу історії та краєзнавства Василина Палинчак-Кутузова. Юних художників ознайомили з історією Закарпаття, його легендами, культурою та традиціями. Діти оглянули архітектуру та фортифікаційні особливості замку, його парк і краєвиди, які відкриваються із бастіонів. Насамкінець відвідали середньовічний шоу-рум, розташований в одному із підвалів, де особливий інтерес викликали ковальські міхи, подаровані нещодавно музею ужгородцем Павлом-Чучкою-молодшим, а також історична реконструкція обладунків, які представлені тут.
Колектив Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького щиро вдячний дітям-учасникам пленеру за ту справу, яку вони роблять на благо нашої держави й нашого народу. Сподіваємось, що вони й надалі продовжать творити чудові картини, а наш музей та Ужгородський замок послужив для них джерелом натхнення. Чекатимемо всіх з повторним візитом!
Василина Палинчак-Кутузова,
провідний науковий співробітник відділу історії та краєзнавства