Представники музею – на ІІ Міжнародному музейному форумі «Сучасний музейний простір і виклики сьогодення»

 Одним із завдань музейного співробітника є представлення результатів своєї наукової роботи широкому загалу. Це не тільки виставки і експозиції. Однією із складових цього процесу є участь у конференціях, форумах, круглих столах.

Співробітники Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького активно пропагують свою наукову діяльність через такого роду заходи. Ось і сьогодні, 26 червня, представники нашого закладу взяли участь у роботі ІІ Міжнародного музейного форуму «Сучасний музейний простір і виклики сьогодення», який цьогоріч проходить на базі Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Свої наукові доробки представили учасникам завідувач сектору природи Михайло Біланич та провідний науковий співробітник відділу історії та краєзнавства Василина Палинчак-Кутузова.
Михайло Біланич виступив із доповіддю на тему «Історія експозиції «Природа Закарпаття» Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького та її сучасне оновлення». Він ознайомив присутніх із процесом створення цієї експозиції, однієї із найдавніших у музеї, та етапами її розвитку й оновлення. Михайло Михайлович розповів про співробітників відділу природи, які доклали зусиль для розширення й поповнення колекції природничих експонатів та їх представлення для огляду відвідувачами. Доповідач також акцентував увагу на останньому масштабному оновленні природознавчої експозиції, яке відбулося наприкінці минулого – у першій половині цього року.
Василина Палинчак-Кутузова представила доповідь «Розділ «Благодійна діяльність Марії Терезії для Мукачівської греко-католицької єпархії». Учасники конференції почули про передумови та процес створення цієї частини експозиції. Вона також розповіла про цікаві експонати та факти, виявлені в процесі пошукової та дослідницької діяльності співробітників відділу історії та краєзнавства. Важливим на цьому етапі було правильне визначення елементів та частин кінської збруї XVIII ст., представленої у доповненні до експозиції. Доповідачка звернула увагу слухачів на важливість постійного доповнення і розширення уже існуючих музейних експозицій, оскільки це дозволить всебічно висвітлити ту чи іншу тему, дасть відвідувачам ширше уявлення про процеси, які відбувалися у соціальному, економічному та політичному житті краю певного періоду.
Представлення наукових розвідок та доробків є важливою частиною у діяльності співробітників нашого музею. Це сприяє популяризації закладу та поширення інформації про виставки, експозиції, окремі експонати за межі нашого краю та держави.
Василина Палинчак-Кутузова,
провідний науковий співробітник відділу історії та краєзнавства