Сьогодні, 22 червня, делегація Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького на чолі з директоркою Ольгою Шумовською відвідала Східнословацький музей у Кошицях.
Цей візит став важливим продовженням професійного діалогу, розпочатого у травні цього року, коли директор Східнословацького музею доктор Домінік Береш та заступник директора з наукової роботи Мартін Ярінкович відвідали наш музей під час презентації книги «Православна церква в Східній Словаччині та на Закарпатті в 1939–1945 роках». Тоді сторони обговорили перспективи майбутньої співпраці між музеями.
За запрошенням словацьких колег наша делегація прибула до Кошиць, де відбулася знакова подія — підписання договору про подальшу співпрацю між двома музеями. Угода відкриває нові можливості для реалізації спільних наукових, культурних та виставкових проєктів, обміну досвідом і зміцнення професійних зв’язків між музейниками України та Словаччини.
Після офіційної частини колеги зі Східнословацького музею провели для нас змістовну екскурсію музейними експозиціями. Ми мали нагоду ознайомитися з унікальними колекціями кераміки, нумізматики, релігійних атрибутів, зброї та стародруків, а також із багатою природничою експозицією, що представляє різноманітний світ флори і фауни.
Окреме враження справив огляд меморіального комплексу «Родошто» — Пам’ятний дім Ференца II Ракоці, де через унікальні експонати та відтворений інтер’єр будинку в Родошто розкривається життєвий шлях видатного історичного діяча Ференца II Ракоці.
Для нашого музею ця зустріч має особливе значення. Вона підтверджує, що культурна спадщина та музейна справа здатні об’єднувати людей і країни, відкривати нові можливості для наукового обміну та спільного збереження історичної пам’яті. Ми щиро вдячні колективу Східнословацького музею за теплий прийом, відкритість, довіру та готовність до партнерства. Переконані, що підписана угода стане початком багатьох успішних ініціатив, корисних для обох установ та наших відвідувачів.
До нових зустрічей і спільних проєктів!