Сьогодні між Закарпатським ОКМ ім. Т. Легоцького та Ужанським національним природним парком було підписано МЕМОРАНДУМ
Підписання меморандуму про співпрацю: нові можливості та перспективи
Давні фортифікації Ужгородського замку
27 березня відбулася тематична екскурсія «Таємниці фортифікаційних укріплень Ужгородського замку». Ужгородський замок найбільш популярний та відвідуваний туристичний об'єкт Ужгорода. Сотні тисячі відвідувачів, які бажають доторкнутися до нашої історії, радо замість древня фортеця щороку. І що вперше бачать туристи підходячи до замку? Їх зустрічають можливі приземісті фортифікаційні укріплення та величні бастіони. Про бастіонну системуукріплень та ще давніші оборонні укріплення фортеці для членів Асоціації фахового туристичного супроводу Закарпаття пояснює Михайло Джахман – завідувач відділу Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького.
Лекція «Інноваційні та комунікаційні технології музею в соціокультурному просторі»
Сьогодні у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відбулася зустріч зі студентами Академії культури та мистецтв, а саме першокурсниками напряму «Хореографія».


Щира подяка справжнім патріотам України та Закарпаття від музею
Протягом останнього місяця військовослужбовці з різних підрозділів та волонтери передали до Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького предмети, які після наукової атрибуції доповнять експозицію «За Україну, за її волю», присвячену російсько-українській війні та музейну збірку. Вони стануть матеріальним свідченням страшної війни для майбутніх поколінь, будуть розповідати про військовослюжбовців, які взяли участь у захисті нашої країни.
Колаборація освіти та культури: фотосесія в музеї
Сьогодні у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відбулася цікава співпраця з молоддю. Після лекції «Просування національного мистецького продукту та мистецький менеджмент» в ході жвавих обговорень дійшли до питання просування послуг музею.







Колаборація освіти та культури: фотосесія в музеї
Сьогодні у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відбулася цікава співпраця з молоддю. Після лекції «Просування національного мистецького продукту та мистецький менеджмент» в ході жвавих обговорень дійшли до питання просування послуг музею.







ПОПОВНЕННЯ МУЗЕЮ АНТИКВАРОМ
До поповнення антикваром Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоького не вперше долучилися музейні благодійники і меценати, серед яких Володимир Мага і Юрій Христенко. 26 березня ми отримали в дарунок 2 антикварні стільці кінця ХІХ століття у доброму стані збереженості, які не потребують реставрації. Стільці мають гарні вигнуті ніжки, їх каркаси виготовлені з міцного дерева. Для оббивки використано щільний, вишуканий жакард з рослинним орнаментом на світлому тлі. Вироби з такого міцного, тканого полотна здатні прослужити довгі роки, практично не змінюючи свій первісний вигляд
Про що розповідають експонати?
Щороку 24 березня в усьому світі Всесвітній День боротьби з туберкульозом. В Україні цей день також визначено як Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом. Сам 24 березня 1882 року доктор Роберт Кох оголосив про те, що він відкритий бактерію, що захворів на туберкульоз. Завдяки цьому з'явилася можливість розробити методику діагностики та лікування цієї недуги.
Практика студентів біологічного факультету в музеї
Студентки 4-го курсу біологічного факультету за напрямом підготовки «Біологія» Олександра Кость та Вікторія Станинець пройшли другу частину виробничої практики, яка тривала з 24 лютого по 23 березня. Під керівництвом завідувачки сектору природи Руслани Джахман вони продовжували знайомитися з роботою музею, зокрема сектору природи. Цього разу вони довідалися про сучасні методи залучення молоді до музею і взяли участь у проведенні квесту для дітей. Руслана Василівна розповіла, як підготувати завдання для квесту так, щоб вони були нескладні, але давали певні знання, як розробити маршрут, тощо. Також завідувачка сектору природи показала їм інтерактивні стенди, які були виготовлені спільно з Інститутом еколого-релігійних студій за підтримки Союзу охорони природи та біорізноманіття Німеччини і вони дуже вдало доповнюють експозицію «Природа Закарпаття».
Семінар "Знищена природа: Як війна впливає на екосистеми України"
Сьогодні у Закарпатському краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького відбувся семінар, присвячений екологічним наслідкам війни в Україні. Захід, організований у співпраці з Біологічним факультетом УжНУ, приурочений до Міжнародного дня води та Міжнародного дня лісів.





Відкриття виставки «А що там у гнізді?
До Всесвітнього дня Землі 20 березня у Закарпатському ОКМ ім.
Участь у журі конкурсу «Голос душі»
Упродовж 17-21 березня 2025 року відділом екології та природоохоронної роботи КЗПО „ПАДІЮН” проведено обласний етап Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості. Його темою цьогоріч була «Голос душі». Основною метою конкурсу є формування екологічної культури, мислення, розвитку спостережливості, виховання любові до природи, вивчення флори й фауни рідного краю.
Міжнародна музейна співпраця розширюється
Цей тиждень у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького виявився напрочуд насиченим. Це і просвітницькі та патріотично-виховні заходи до відзначення 86-річниці Карпатської України, літературний вечір “Поетичне слово рідної землі”, прийом делегацій з державних установ, візит музеєзнавців з Угорщини.
Вшанування пам'яті Ласло Пушкаша через призму світського та церковного живопису
У рамках міжнародної співпраці музеїів завідувач відділу історії та краєзнавства Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького Валерія Русин 18 березня ц.р. була запрошена на урочисте відкриття тимчасової виставки “Прагнення до святого” у Греко-католицькому музеї у м. Ніредьгаза в Угорщині. Подія присвячена вшануванню пам'яті греко-католицького священника, художника Ласло Пушкаша (1941-2023).
Делегація Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції відвідала ЗОКМ ім. Т. Легоцького
19 березня Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького приймав у себе особливих гостей – делегацію Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Для відвідувачів було організовано оглядову екскурсію, під час якої вони мали змогу познайомитися з багатою історією та культурною спадщиною нашого краю.