Патріотично-виховний захід присвячений 86 річниці Карпатської України «Борці за волю України» відбувся 19 березня 2025 р. у ЗОКМ ім. Т. Легцького.
Мета ходу ознайомлення аудиторії з періодом утворення Карпатської України. Проголошення Карпатської України 15.03.1939, ще раз продемонструвало перед усім світом, що на Закарпатті живуть українці, які бажають мати свою державність разом зі своїми братами з Великої України. Приділено значну увагу національно-визвольному руху українських патріотичних сил у свіх сферах суспільно-політичного життя карпатськиї українців.
Як наслідок, 15 березня 1940 р. над Замковою горою м. Хуста замайорів синьо-жовтий прапор, промовисто говорячи про те, що ніхто і ніщо не зможе зламати прагнення народу до волі і віру у перемогу над ворогом.
До розробки операції по підняттю прапорів були задіяні випускники Мукачівської торгової академії – Іван Січ, Михайло Гаовда з Великих Лучок, Дмитро Бандусяк з Ясіня, Михайло Орос з Буштина, Іван Романець з Великого Раківця Іршавського р-ну.
Вони входили до складу Закарпатського крайового проводу ОУН, який був створений на початку 1940-х років з ініціативи Дмттра Бандусяка і Михайла Габовди. Рух опору ОУН на Закарпатті уже в 40х роках проявив супротив угорській владі.
Група млодих патріотів, яку очолив Іван Січ, встановили національний прапор України на руїнах замку, на замковій горі Хуста. До групи входили: Михайло та Йосип Човганинт, Василь Обручар, Михайло Галай, Федір і Михайло Гриньки, Юра Барді, Марія Бісун і її брати Йосип та Юра, Іван Рманець, Михайло Орос,Михайло Габовда та ін.
Вшановуючи пам'ять січовикам, студентам, галичанам, які загинули в ті бкремні дні 1939 року на Красному Полі, захищаючи свободу і незалежність Вітчизни, учні Хустської гімназії Юрій Неймот, Андрій Шеверя з Великої Копані, у ніч з 14 на 15 березня1940 р., встановити 5-ти метровий дубовий хрест із написом «Борцям за волю України».
Юні паторіоти за свої сміливі поступки були заарештовані, пройшли через всі тортури і муки від вязниці Хуста до концтаборів Будапешта, Дебрецена, Нодьканіжо. Тільки перед закінченням ІІ світової війни повернулись додому. Юні жертви, які горіли великою любовю до України були не даремними. Це були Герої, які віддали свої життя за майбутнє країни.
24 серпня 1991 року було ухвалено Акт проголошення Незалежності України і створення самостійної української держави – України.
28 січня 1992 р. Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України. Це стяг із двох горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Державний Прапор є символом нашої країни, втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення