Історичний квіз
1 травня до ЗОКМ ім Т. Легоцького завітали студенти другого курсу ФІМВ УжНУ, спеціальності Середня освіта (Історія), за сприяння та участі Кузьми Вікторії Владиславівни (старший викладач кафедри Античності, Середньовіччя та історії України домодерної доби, факультету історії та міжнародних відносин, ДВНЗ «Ужгородський національний університет»), які взяли участь у заході нового експеремантального формату – історичному квізу, сутність якого полягала в проведенні не просто класичної екскурсії, а в спробі самим студентам намагатися розповісти максимально можливу інформацію про конкретний експонат, експозицію чи її частину, виходячи з пропонованих підказок з боку екскурсовода та тих, які безпосередньо розміщені на предметах. До прикладу, усім відомо, що у дворі Ужгородського замку стоїть велика скульптура Геракла, завданням для студентів тут було, зробити її опис, детально оглянуви саму скульптуру. Відтак, зробивши це, про неї одразу можна сказати кого саме зображає композиція, хто є її автор (на скульптурі є його підпис), якого вона року чи локації (локація та рік також позначені) і т.д., а з доповненням з боку екскурсовода формується повноцінна картина з історії пам’ятки.
НАЗУСТРІЧ МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ МУЗЕЇВ
18 травня весь світ об’єднується, щоб відзначити Міжнародний день музеїв. Це день, коли ми можемо заново осмислити роль музеїв у нашому житті, їх внесок у розвиток культури та освіти, а також їхню роль у збереженні спадку минулих поколінь для майбутніх генерацій. Тема цьогорічного Міжнародного дня музеїв: «Майбутнє музеїв у спільнотах, що швидко змінюються», визначена міжнародною радою музеїв ICOM.. Це особливий період для музейників, адже це гарна нагода привернути увагу та заохотити більшу аудиторію до відвідування музеїв. Наукові співробітники Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького теж активно приєдналися до відзначення професійного свята, напрацьовуючи спеціальні програми, екскурсії, науково-популярні лекції, майстер-класи та інтерактивні заходи.
Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення зареєстровано «Науковий вісник Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Т. Легоцького»
1травня 2025 року уповноважений представник Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького старший науковий співробітник відділу історії та краєзнавства Маріан Токар взяв участь у засіданні Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення щодо реєстрації журналу «Науковий вісник Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Т. Легоцького» у сфері друкованих медіа.
«Історія і пісня в одному пориві»
Сьогодні, 30 квітня, під кінець насиченого кращими подіями, для нашого музею дня, до нас з приємним візитом завітали артисти Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України, на чолі з художнім керівником ансамблю – полковником Іваном Мельником.
Гості, що надихають
Нещодавно наш музей підписав договір про співпрацю з Ужанським національним природним парком і сьогодні в рамках співпраці з музеєм завітали заступник директора з наукової роботи Олександр Ярош, місткіня Євглетта Штогрин та науковець Андрій Пейс. Пані Євглетта досліджує метеорит «Княгиня» і є куратором проекту «Громовий камінь», пан Андрій – спеціаліст із збереження культурної спадщини та оцифрування архівів. Гості обговорили свої ідеї з директоркоюмузею Ольгою Шумовською та завідувачкою сектору природи Русланою Джахман з приводу того, як найкраще показати історію падіння метеориту в експозиції «Природа Закарпаття».
Персональна виставка заслуженого художника України Василя Вовчка «Весняні мелодії»
Однією з яскравих подій, 30 квітня в Закарпатському ОКМ ім. Т. Легоцького, стало відкриття персональної виставки Заслуженого художника України Василя Вовчка «Весняні мелодії». З приватними словами виступили директорка музею Ольга Шумовська, заступник директора Департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації – обласна військова адміністрація Віктор Кравчук, Народнийхудожник України, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма, мистецтвознавець, дослідник дерев’яних церков Закарпаття Михайло Сирохман та голова Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин. Про виставку, творчість та багатолітню співпрацю Василя Вовчка та музею розповіли співробітники музею, співорганізатори виставки Лариса Ганусинець та Михайло Джахман. З чудовим музичним привітанням виступили вихованці Ужгородської школи мистецтв Анастасія Гриневич (флейта) та Віктор Монинець (кларнет).
У нашому музеї — нова фотозона!
Відтепер у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького можна зробити атмосферне фото в стилі старовинної кав'ярні. Стил із мереживною серветкою, поличка з посудом, декоративне вікно з видом на музейний парк — усе створено для того, щоб відвідувачі не тільки дізналися про історію, а й проживали її в моменті.
Нове надходження до музейної колекції!
Наш музей отримав чудовий подарунок — реконструкцію міського вбрання середньовічної епохи.