Наукові співробітники музею продовжили участь у роботі регіонального науково-методичного семінару з краєзнавства

 Як повідомлялося вчора, наукові співробітники Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького розпочали участь у роботі ХІІІ Регіонального науково-методичного інтернет-семінару «Краєзнавство в міждисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки», організованого кафедрою теорії і методики професійної освіти та інноваційних технологій.Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Великолазівського ліцею Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області та Закарпатського музею народної архітектури та побуту в Ужгороді.

7 травня краєзнавчий музей на цьому представницькому заході, що проходив на базі Великолазівського ліцею, представили завідувачка сектору природи Руслана Джахман і провідна наукова співробітниця відділу історії та краєзнавства Василина Палінчак-Кутузова. А 8 травня, вже вчасно Скансена в Ужгороді, наш музей гідно представили на семінарі завідувач відділу новітньої історії та Меморіального музею-кімнати ім. А. Волошина Михайло Джахман і старший науковий співробітник відділу історії та краєзнавства Маріан Токар.
Під керівництвом співорганізаторів, а саме авторки науково-методичного проекту, доцентки кафедри теорії і методики професійної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Марії Баяновської та директора Закарпатського музею народної архітектури та побуту, доктора історичних наук Василя Коцана було проведено другу частину дводенного заходу. цей разу серед доповідачів, крім названих ведучих і наших наукових співробітників, були й працівники бібліотечних і навчальних закладів Закарпаття, зокрема Анжеліка Машкаринець-Бутко, Мирослава Костюк та також інші, а дослідник крайової історії о. Олександр Славець.
Так, зокрема, Михайло Джахман представив один із найновіших тематичних експозиційних залів нашого музею «За Україну, за її волю» у виступі з презентацією під назвою «Музеєфікація російсько-української війни. Збереження і вшанування пам’яті учасників, жертв та подій війни в музейній експозиції». Він детально розповідає про ідею створення залу, історію надходжень, про людей, які передавали експонати до музею, про актуальність збереження пам’яті про тих країв, хто захищає Україну від російського агресора, і тих, хто поклав життя за рахунок нашого мирового майбутнього. Науковець Маріан Токар подав присутнім в залі та онлайн-слухачах власне бачення актуальності використання сучасних технологічних інструментів для розвитку історичного краєзнавства. Він озвучив прикладні засоби та джерела, які можна використати для розвитку історичного краєзнавства за допомогою цифрової трансформації, навів приклади міждисциплінарного підходу в історичному краєзнавстві, що сприймає збільшення обсягів історичної інформації, полегшує доступ до неї та відкриває нові можливості для дослідження, вивчення та популяризації минулого нашого краю.
На завершення семінару було обговорено пропозиції щодо остаточної резолюції заходу й констатовано використання потенціалу краєзнавства в міждисциплінарному контексті з активним залученням усіх цікавих крайових установ – наукових, освітніх, методичних, бібліотечних, музейних, архівних та інших закладів, установ і організацій.
Михайло Джахман,
завідувач відділу новітньої історії та Меморіального музею-кімнати ім. А. Волошина
Маріан Токар,
старший науковий співробітник відділу історії та краєзнавства