НАЗУСТРІЧ МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ МУЗЕЇВ

 18 травня весь світ об’єднується, щоб відзначити Міжнародний день музеїв. Це день, коли ми можемо заново осмислити роль музеїв у нашому житті, їх внесок у розвиток культури та освіти, а також їхню роль у збереженні спадку минулих поколінь для майбутніх генерацій. Тема цьогорічного Міжнародного дня музеїв: «Майбутнє музеїв у спільнотах, що швидко змінюються», визначена міжнародною радою музеїв ICOM.. Це особливий період для музейників, адже це гарна нагода привернути увагу та заохотити більшу аудиторію до відвідування музеїв. Наукові співробітники Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького теж активно приєдналися до відзначення професійного свята, напрацьовуючи спеціальні програми, екскурсії, науково-популярні лекції, майстер-класи та інтерактивні заходи.

1 травня, напередодні музейного свята, за ініціативи відділу документів іноземними мовами ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка (завідувач Єва Слуцька), відбулася спільна з нашим музеєм культурно-просвітницька акція. «Історія під склом: музейні колекції як джерело натхнення та знань» - з такою лекцією для учнів 5-8-их класів та вчителів Холмківської гімназії виступила завідувач відділу історії та краєзнавства Валерія Русин. Присутні уважно слухали історію створення різних музеїв, зокрема і краєзнавчого в Ужгороді, процес формування музейних колекцій, побудови експозицій і виставок, чому експонати зберігаються у вітринах, чому вони потребують спеціальні міри захисту, як створюється їх легенда.
Музеї — це не лише простори для збереження спадщини, вони активно підтримують сталий розвиток громади. Виступаюча наголосила, що важливим у роботі нашого закладу, є освітні програми природознавчого характеру, історичного, культурологічного, пам'ятко-охоронного, що також сприяє зміцненню суспільства. Подив та інтерес викликала і розповідь, як обласний краєзнавчий музей креативно впроваджує новітні технології у своїй діяльності, тим самим підвищуючи доступність закладу для усіх.
Такі заходи за участі підростаючого покоління – чудовий спосіб залучити його до пізнання минулого, щоб спонукати до змін майбутнього.
Валерія Русин,
завідувач відділу історії та краєзнавства