Виставка-реквієм «Пам’ятаємо!» до 91-их роковин Голодомору 1932-1933 років

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.
З нагоди Дня пам’яті жертв голодомору та 91-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрили виставку-реквієм «Пам’ятаємо!». На стендах виставки представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. У документах та на сторінках періодичних видань представлені свідчення страшного геноциду.
За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування голод 1932-1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення населення України, якою скористався тоталітарний комуністичний режим. Тобто Голодомор в Україні став соціально-гуманітарною катастрофою глобального масштабу. Наслідком злочину геноциду, окрім фізичного вбивства мільйонів людей, стало руйнування традиційного українського устрою життя.
Через десятиліття росія знову повторює страшні злочини проти українців, руйнуючи цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, житлові будинки, вбиваючи та катуючи мирних жителів України. Українці пережили дуже страшні події. І попри все зберегли здатність не підкорюватися ворогові та свою волелюбність. Сучасна трагедія українського народу наочно демонструє, що ніколи не можна пробачити та забути злочини проти людства.
Геноцид має бути засуджений усім світом, а невинні жертви – не канути у забуття. Сьогодні співробітники музею вшанували пам'ять жертв Голодомору загальнонаціональною хвилиною мовчання та акцією «Запали свічку».
Лариса Ганусинець,
старший науковий співробітник
відділу новітньої історії,
"Меморіального музею-кімнати ім. А.Волошина