День гідності та свободи вшанували у музеї

 21 листопада 2024 року відзначається 20-та річниця Помаранчевої революції 2004 року й 11-та річниця Революції Гідності 2013 року. До цієї дати у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрили фотовиставку «Держава нескорених – Україна (до 20-річчя Помаранчевої революції)».

Помаранчева революція (Майдан) – кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді-грудні 2004 року. В українській історії доби незалежності ці події розпочали новий етап, який історики описують як початок докорінної демократизації всіх сфер життя. Хоча це і не означає, що країна повністю змінилася за кільканадцять днів.
Майдан став втіленням прагнень українського народу реформувати не лише складну політичну ситуацію в країні, а й започаткував процес радикальної зміни суспільства. Він дав надію громадянам України на свободу і справедливість та поштовх до морального очищення як влади, так і країни загалом. Майдан також став початком реальної євроінтегації.
На виставці представлені елементи атрибутики передвиборчої кампанії кандидата в президенти Віктора Ющенка та світлини з акцій протестів відомого фотожурналіста агентства «УКРІНФОРМ» на Закарпатті Сергія Гудака.
Лариса Ганусинець,
старший науковий співробітник
відділу новітньої історії,
"Меморіального музею-кімнати ім. А.Волошина