Науково-освітній захід до Всесвітнього дня вторинної переробки

  15 листопада відзначають Всесвітній день вторинної переробки відходів. Щодня в навколишнє середовище потрапляє велика кількість сміття, яке забруднює наші ліси, річки, ґрунти та негативно впливає на флору й фауну. Значна частина цих відходів може використовуватися повторно і таким чином можна зекономити природні ресурси. Для чого потрібно сортувати сміття і куди його дівати потім? Що можна виготовити зі вживаного скла чи паперу? Ці та ще багато інших важливих питань розглянули учні 2 А класу (класний керівник Кияк Л. І.) Ужгородського ліцею №5 імені Івана Чендея під час науково-освітнього заходу, присвяченого вторинній переробці, який організувала для них в. о. завідувача сектору природи Руслана Джахман спільно з Інститутом еколого-релігійних студій.

Руслана Василівна показала дітям світлини природних ландшафтів Закарпаття, забруднених пластиковими та поліетиленовими відходами. Під час перегляду мультфільму вони довідалися про те, як сміття, залишене людьми, впливає на диких тварин, а З основними правилами рециклінгу ознайомилися за допомогою лепбуків «На шляху до ZERO WASTE» (авторка Іванна Трофименко), які передав для музею Інститут еколого-релігійних студій. (директор Олександр Бокотей).
Із відходів можна виготовити оригінальний подарунок чи сувенір. Директорка музею Ольга Шумовська презентувала маленьким відвідувачам тарілки та вазу, на яких зображений Ужгородський замок. Це сувенірна продукція музею, виготовлена із вживаного скла. Ольга Юріївна розповіла про техніку виготовлення цих виробів та людей Вероніку Вітерець і Василя Полажинця, які цим займаються. Вироби дуже оригінальні й практичні. Діти подумали про те, де їх можна застосувати, а самі створили коробки із втулок від туалетного паперу. Туди ж помістили солодкий сюрприз для своєї найріднішої і найдобрішої людині з нагоди Дня доброти, який відзначали 13 листопада.
Захід закінчився екскурсією по експозиції «Природа Закарпаття». Там учні мали можливість побачити багате різноманіття флори й фауни рідного краю. Допитлива малеча задавала питання про експонати, які їх цікавили та обіцяла берегти природу і намагатися зменшувати кількість відходів у своєму побуті.
Руслана Джахман
В. о завідувача сектору природи.