Роздрібна торгівля у всьому світі, відома як Чорна п’ятниця, стала невід’ємною частиною нашого життя, але ця святкова традиція має темніше коріння, ніж ви можете собі уявити. Ми знайшли декілька версій походження традиції Чорної п'ятниці, але найточнішою історією, дозволеною офіційно, хочемо поділитися з Вами. Отже, перше зафіксоване використання терміну «Чорна п’ятниця» було застосовано не до святкових покупок після Дня подяки, а до фінансової кризи: зокрема, краху ринку золота в США 24 вересня 1869 року. Два сумнозвісно безжальних фінансиста з Уолл-стріт, Джей Гулд і Джим Фіск, працювали разом, щоб скупити якомога більше національного золота, сподіваючись завищити ціну та продати його за дивовижні прибутки. Тієї вересневої п’ятниці змова нарешті розкрилася, відправивши фондовий ринок у вільне падіння та збанкрутувавши всіх, від баронів Уолл-стріт до фермерів. Це був один із найгучніших фінансових скандалів ХІХ ст. Насправді Чорна п’ятниця набула свого теперішнього більш позитивного значення як найпопулярніший день святкових покупок в Америці у 1990-х роках. Феномен шопінгу почав поширюватися по всьому світу.
BLACK FRIDAY або тимчасова виставка “Чорна п'ятниця: від природи до мистецтва” у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького
Традиція Чорної п’ятниці захопила усіх, і наші голови та телемедійні канали у ці дні переповнені повідомленнями про різноманітні акції, знижки, терміни доставок. Якщо ваші очі та гаманці можуть відпочити, дозвольте нам запросити вас на незвичну виставку “Чорна п'ятниця: від природи до мистецтва”, де все має той самий відтінок — чорний.Ви зможете роздивитися ті мінерали, комахи, птахи або предмети матеріальної культури, які наукові співробітники сектору природи та відділу історії та краєзнавства Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького спеціально відшукали і відібрали з цього приводу на виставку. Маємо надію, що відвідувачів зацікавить не тільки акційна вартість вхідного квитка у день відкриття виставки 29 листопада (з 14 до 16.30), але й експонати з їх легендами, які музейники Василина Палинчак-Кутузова, Руслана Джахман представляють широкому загалу вперше.