Відділи музею

   Структурні підрозділи Закарпатського обласного    
              краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького:


ВІДДІЛ ІСТОРІЇ ТА КРАЄЗНАВСТВА

Завідувач відділу – кандидат історичних наук Володимир Піпаш. Відділ складається із секторів:

Сектор АРХЕОЛОГІЇ

Завідувач сектору – Вакансія. Археологічна колекція музею налічує близько 30 тисяч експонатів від найдавніших часів до 17 століття. Основні напрямки роботи: вивчення пам’яток археолоогії та дослідження середньовічних замків Закарпаття. Проведення археологічних розкопок.

Сектор ІСТОРІЇ

Завідувач сектору – Людвіг Філіп. До сектору відносяться тематичні експозиції та виставки: «З історії Ужгорода та Ужгородського замку», «З історії релігії та духовної культури Закарпаття», «Художньо-декоративне і побутове литво», «Закарпаття між двома світовими війнами», «Холодна та вогнепальна зброя 16 – початку 20 ст.», експозиція присвячена Т. Легоцькому та інші.
Найцінніші зібрання: рукописів і стародруків, холодної та вогнепальної зброї, художнього і побутового литва, годинників, печаток, культових предметів, періодики різних часів.
Основні напрямки роботи: вивчення і дослідження історії та музейної справи Закарпаття, науково-фондова й експозиційна робота,
Сектор ПРИРОДИ

Завідувач сектору – Руслана Джахман. До сектору відноситься експозиція «Природа Закарпаття». Природознавча колекція нараховує близько 8 тисяч експонатів основних груп зберігання: палеонтології, геології, зоології та ботаніки. Основні напрямки роботи: вивчення та дослідження флори і фауни Закарпатської області, створення каталогів експонатів.


Сектор ЕТНОГРАФІЇ

Завідувач сектору – Віктор Шостак. До сектору відносяться стаціонарні виставки: «Народний одяг Закарпаття» та «Народні музичні інструменти Закарпаття». Колекція народних промислів та етнографії налічує понад 6 тисяч одиниць автентичного одягу, вишивки, ткацтва, килимарства, писанкарства й малювання, різьби по дереву та кістці, традиційного інструментарію, кераміки.
Основні напрямки роботи: вивчення, дослідження і популяризація матеріальної та духовної культури населення краю.

ВІДДІЛ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ ТА ЕКСПОЗИЦІЙНОЇ РОБОТИ

Завідувач відділу – Наталія Тарасенко. Основні напрями роботи: надання методичної і практичної допомоги у побудові та перебудові музеїв.

ВІДДІЛ ФОНДІВ

Головний зберігач фондів – Тетяна Шевніна. Основні напрямки роботи: належний облік, охорона і  збереження музейних експонатів.

Сектор РЕСТАВРАЦІЇ

Завідувач сектору – Крістіна Кліса. Основні напрямки роботи: реставрація та консервація музейних експонатів.

ВІДДІЛ НАУКОВО-ОСВІТНЬОЇ РОБОТИ

Завідувач відділу – Юлія Мотиль. Основні напрямки роботи: культурно - просвітницька діяльність, музейний маркетинг та менеджмент, екскурсійне обслуговування відвідувачів музею.

ВІДДІЛ ІСТОРІЇ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ, «МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ – КІМНАТА А. ВОЛОШИНА», МЕМОРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС «КРАСНЕ ПОЛЕ»

Завідувач відділу – Іван Орос. До відділу відносяться експозиції «Карпатська Україна», Меморіальна кімната-музей А.Волошина, «Закарпаття у період Другої світової війни», «АТО».
Основні напрямки роботи: вивчення історії краю в період 1939 - 1945 років, подій і явищ, пов’язаних з життям і діяльністю о. Августина Волошина та його соратників.
  Сектор СЛУЖБИ КОНТРОЛЮ ЗА ПЕРЕМІЩЕННЯМ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН    
                                                   УКРАЇНИ
                           

З 1993 р. при Закарпатському краєзнавчому музеї працює штатна група мистецтвознавців - експертів. Завідувач сектору – Валентина Шеба.
Основне завдання групи – оформлення дозволів для вивезення і тимчасового вивезення культурних цінностей за межі України. 
Прийом громадян проводиться кожен день, крім суботи і неділі, з 10 до 12 години та з 14 до 16 години. Контактний телефон: 03122 - 3 - 45 - 42