Відділи музею

Структурні підрозділи Комунального закладу Закарпатського обласного 
краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького
Закарпатської обласної ради:

Відділ ІСТОРІЇ ТА КРАЄЗНАВСТВА
Завідувач відділу – Валерія Русин. Відділ складається із секторів:

Сектор АРХЕОЛОГІЇ
Завідувач сектору – Ольга Шумовська. Археологічна колекція музею налічує близько 30 тисяч експонатів від найдавніших часів до 17 століття. Основні напрямки роботи: вивчення пам’яток археології та дослідження середньовічних замків Закарпаття. Проведення археологічних розкопок.

Сектор ПРИРОДИ
Завідувач сектору – Михайло Біланич. До сектору відноситься експозиція «Природа Закарпаття». Природознавча колекція нараховує близько 8 тисяч експонатів основних груп зберігання: палеонтології, геології, зоології та ботаніки. Основні напрямки роботи: вивчення та дослідження флори і фауни Закарпатської області, створення каталогів експонатів.

Сектор ЕТНОГРАФІЇ
Завідувач сектору – Грибанич Ілля. До сектору відносяться стаціонарні виставки: «Народний одяг Закарпаття» та «Народні музичні інструменти Закарпаття». Колекція народних промислів та етнографії налічує понад 6 тисяч одиниць автентичного одягу, вишивки, ткацтва, килимарства, писанкарства й малювання, різьби по дереву та кістці, традиційного інструментарію, кераміки.
Основні напрямки роботи: вивчення, дослідження і популяризація матеріальної та духовної культури населення краю.

Відділ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ ТА ЕКСПОЗИЦІЙНОЇ РОБОТИ
Завідувач відділу – Михайло Джахман. Основні напрями роботи: надання методичної і практичної допомоги у побудові та перебудові музеїв.

Відділ ФОНДІВ
Головний зберігач фондів – Тетяна Шевніна. Основні напрямки роботи: належний облік, охорона і збереження музейних експонатів.

Сектор РЕСТАВРАЦІЇ
Завідувач сектору – Крістіна Кліса. Основні напрямки роботи: реставрація та консервація музейних експонатів.

Відділ НАУКОВО-ОСВІТНЬОЇ РОБОТИ
Завідувач відділу – Марич Марія. Основні напрямки роботи: культурно - просвітницька діяльність, музейний маркетинг та менеджмент, екскурсійне обслуговування відвідувачів музею.

Відділ ІСТОРІЇ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ, "МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ – КІМНАТА А. ВОЛОШИНА", МЕМОРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС "КРАСНЕ ПОЛЕ"
Завідувач відділу – Орос Іван. До відділу відносяться експозиції «Карпатська Україна», Меморіальна кімната-музей А. Волошина, «Закарпаття у період Другої світової війни», «АТО».
Основні напрямки роботи: вивчення історії краю в період 1939 - 1945 років, подій і явищ, пов’язаних з життям і діяльністю о. Августина Волошина та його соратників.