Відділи музею

   Структурні підрозділи Закарпатського обласного    
              краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького:


ВІДДІЛ ІСТОРІЇ ТА КРАЄЗНАВСТВА


Завідувач відділу – Валерія Русин. Відділ складається із секторів:


Сектор АРХЕОЛОГІЇ


Завідувач сектору – Ольга Шумовська. Археологічна колекція музею налічує близько 30 тисяч експонатів від найдавніших часів до 17 століття. Основні напрямки роботи: вивчення пам’яток археології та дослідження середньовічних замків Закарпаття. Проведення археологічних розкопок.


Сектор ІСТОРІЇ


Завідувач сектору – Людвіг Філіп. До сектору відносяться тематичні експозиції та виставки: «Закарпаття у 8 - поч. 20 ст.», «З історії культури Закарпаття 18 - початку 20 ст.», «Закарпаття між двома світовими війнами», «Холодна та вогнепальна зброя 16 – початку 20 ст. з фондової колекції музею», "Кава на жорнах століть", експозиція присвячена Т. Легоцькому, 2Колекція годинників з фондів ЗОКМ".
Найцінніші зібрання: рукописів і стародруків, холодної та вогнепальної зброї, художнього і побутового литва, годинників, печаток, культових предметів, періодики різних часів.
Основні напрямки роботи: вивчення і дослідження історії та музейної справи Закарпаття, науково-фондова й експозиційна робота.
Сектор ПРИРОДИ


Завідувач сектору – Михайло Біланич. До сектору відноситься експозиція «Природа Закарпаття». Природознавча колекція нараховує близько 8 тисяч експонатів основних груп зберігання: палеонтології, геології, зоології та ботаніки. Основні напрямки роботи: вивчення та дослідження флори і фауни Закарпатської області, створення каталогів експонатів.


Сектор ЕТНОГРАФІЇ


Завідувач сектору – Віктор Шостак. До сектору відносяться стаціонарні виставки: «Народний одяг Закарпаття» та «Народні музичні інструменти Закарпаття». Колекція народних промислів та етнографії налічує понад 6 тисяч одиниць автентичного одягу, вишивки, ткацтва, килимарства, писанкарства й малювання, різьби по дереву та кістці, традиційного інструментарію, кераміки.
Основні напрямки роботи: вивчення, дослідження і популяризація матеріальної та духовної культури населення краю.


ВІДДІЛ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ ТА ЕКСПОЗИЦІЙНОЇ РОБОТИ


Завідувач відділу – Наталія Тарасенко. Основні напрями роботи: надання методичної і практичної допомоги у побудові та перебудові музеїв.


ВІДДІЛ ФОНДІВ


Головний зберігач фондів – Тетяна Шевніна. Основні напрямки роботи: належний облік, охорона і  збереження музейних експонатів.


Сектор РЕСТАВРАЦІЇ


Завідувач сектору – Крістіна Кліса. Основні напрямки роботи: реставрація та консервація музейних експонатів.


ВІДДІЛ НАУКОВО-ОСВІТНЬОЇ РОБОТИ


Завідувач відділу – в.о завідувача Галина Титаренко. Основні напрямки роботи: культурно - просвітницька діяльність, музейний маркетинг та менеджмент, екскурсійне обслуговування відвідувачів музею.


ВІДДІЛ ІСТОРІЇ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ, «МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ – КІМНАТА А. ВОЛОШИНА», МЕМОРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС «КРАСНЕ ПОЛЕ»


Завідувач відділу – Іван Орос. До відділу відносяться експозиції «Карпатська Україна», Меморіальна кімната-музей А.Волошина, «Закарпаття у період Другої світової війни», «АТО».
Основні напрямки роботи: вивчення історії краю в період 1939 - 1945 років, подій і явищ, пов’язаних з життям і діяльністю о. Августина Волошина та його соратників.
  Сектор СЛУЖБИ КОНТРОЛЮ ЗА ПЕРЕМІЩЕННЯМ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН    
                                                   УКРАЇНИ
                           


З 1993 р. при Закарпатському краєзнавчому музеї працює штатна група мистецтвознавців - експертів. Завідувач сектору – Валентина Шеба.
Основне завдання групи – оформлення дозволів для вивезення і тимчасового вивезення культурних цінностей за межі України. 
Прийом громадян проводиться кожен день, крім суботи і неділі, з 10 до 12 години та з 14 до 16 години. Контактний телефон: 03122 - 3 - 45 - 42