Нинішній день в Атріумі Закарпатської ОДА-ОВА, де розгорнута тимчасова виставка нашого музею “Культура у війні”(“Культура попри виклики війни”), виявився дуже цікавим і змістовним. Приємно було зустріти тут і поспілкуватися про культурну спадщину в умовах викликів сьогодення з Ліною Дегтярьовою, відомою урбаністкою, дослідницею архітектури модернізму, Василем Густі, знаним поетом і публіцистом, професорами УжНУ Василем Міщанином і Маріаном Токарем.
Ми ще раз впевнилися в тому, що наша молодь проявляє неабиякий інтерес до історії нашого краю, його минувшини і сьогодення. Студенти 3-го курсу Академії культури і мистецтв з факультетів музичного мистецтва (керівник Анастасія Вишневська), аудіовізуального і сценічного мистецтва (керівник Тиберій Шутєв), хореографії (керівник Маріанна Матейко) з метою розширення й поглиблення своїх знань прийшли подивитися і послухати оглядову екскурсію по даній виставці. Як і в попередні дні, з вітальним словом до них звернувся директор Департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Євген Тищук. Захоплення викликали не тільки новітні медіатехнології, якими володіє музей - інфобокс та мультимедійна книга, спеціально привезені на виставку, а й археологічні артефакти. Студенти довго розглядали експонати, пов'язані з війною, такі як дорожній знак із Бахмута, прапори закарпатських військових підрозділів, які беруть участь в російсько-українській війні, трофеї з поля бою.
Реалії сучасності спричинили зміни і в сприйнятті та усвідомленні того, чим є культура нині та важливість її підтримання. Музейно-освітні проекти подібні до тимчасової виставки Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького “Культура у війні” (“Культура попри виклики війни”) засвідчують, що без збереження національної спадщини Україна не зможе будувати майбутнє.