1 лютого 2025 року наш музей з ініціативи «Мережі будинків народних традицій – Угорщина”, фонду “Чоорі Шандор” організував проведення міжнародного культурно-мистецького заходу ”Народний одяг і вишивка у колекції Закарпатського обласного краєзнавого музею ім. Т. Легоцького”. Сюди з'їхалися 16 учасниць програми, а саме викладачки з пошиття народних костюмів з у горських міст Ясберень, Ясопаті, а також з Берегова та Ужгорода.
Директор музею Ольга Шумовська, щиро привітавши присутніх, відмітила важливість збереження культури для наступних поколінь, адже народні традиції та звичаї Закарпаття - це унікальне переплетіння культур українців, угорців, словаків, румунів та інших народів.
Програма заходу була доволі насиченою і пізнавальною. Її учасники дізналися про умови конкурсу і проведення ХХ фестивалю в Угорщині “Народний одяг Карпатського басейну” від Валерії Борбашне Будаї. Про кольори, тренди, настрої, які необхідно досліджувати, вивчати і знати при пошитті народного одягу, поділилася своїми думками Ержибет Тайті. Тюнде Донкони Біркаш спільно з Ілоною Кедебоч Герцені розкрили таїни текстилю, його різномаїття, а також розповіли про можливості закупівлі відповідної сировини для пошиття. Виступи супроводжувалися вікторинами, показами текстилю.
Ознайомлення з народним одягом Закарпаття, в тому числі і національних меншин, відбулося на базі однойменної експозиції нашого музею. Запрошений до виступу кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академї мистецтв Аттіла Коприва дуже цікаво і доступно розповів про структуру, історичні та стилістичні особливості народного костюму лемків, бойків, долинян, гуцулів, а також угорців, румунів, німців, які проживають на Закарпатті.
Учасники міжнародної культурно-мистецької програми зацікавлені і надалі продовжувати творчу співпрацю з нашим музеєм, сприяти втіленню в життя нових завдань для збереження та популяризації культурної спадщини.