Напередодні Дня пожежної охорони, яке відзначається в Україні 17 квітня, в конференц-залі Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького в Ужгороді відділ історії та краєзнавства представив публічну оглядову ретроспекцію з історії пожежної справи на Закарпатті.
Слайдова презентація, яку провів старший науковий співробітник Маріан Токар, була насичена фактами, джерелами, фотокопіями унікальних подій у протипожежній крайовій історії. Зокрема, було озвучено хроніку становлення і розвитку пожежної справи в краї, охарактеризовано її символіку, печатки, уніформу добровільних пожежників. Окремо було сказано про різноманітні види «гасильної техніки», будівництва каланчі, кадрову підготовку й практичний вишкіл пожежників, описано умови створення місцевих дружин добровільних пожежників, відзнаки і пам’ятні значки різних років, інші статистичні дані.
Особливо цікавою була інформація про сільські добровільні пожежні дружини – "гасичів" 1930-х років. Повага до них та їхня популярність серед місцевого населення були тоді надзвичайними. Крім виконання професійної діяльності вони брали участь у різних культурно-просвітніх заходах. Без пожежної дружини не обходилося жодне сільське свято, а "гасильна" техніка та інший необхідний інвентар ставали родзинкою огляду й зацікавлення. Представлені науковцем оригінали фото сільських дружин добровільних пожежників сіл поблизу Ужгорода – Сторожниця (Йовря), Холмок, Велика Добронь та інші невдовзі доповнять основний фонд фотораритетів краєзнавчого музею.
Наприкінці заходу присутні також могли ознайомитися з тематичними книжковими виданнями, зокрема й раритетними 1914 та 1924 років, які знаходяться у науковій книгозбірні музею.