Для народу його історія – це не просто минуле, це його майбутнє

 15 квітня Закарпатський ОКМ ім. Т. Легоцького відвідали учні Ківерцівського ліцею №4 Волинської області під керівництвом вчителя історії Ващинець Світлани Йосипівни. На їхнє прохання завідувач відділу новітньої історії Меморіального музею-кімнати Августина Волошина проводить тематичну екскурсію по експозиціях «Закарпаття між двома світовими війнами», «Карпатська Україна. 1938 – 1939» та «Меморіальний музей кімнатаАвгустина Волошина».

Це короткий хронологічно та водночас складний, названий і яскравий період в історії нашого краю. Саме в цей час зародилися й укріпилися ті ідеї державотворення, які вилилися у проголошення незалежної Української держави – Карпатської України (14-15 березня 1939 р.). Карпатська Україна як держава проіснувала недовго, заявив світовий протест про волелюбність українського народу, залишила свій слід в українській історії, підтвердила, що Закарпаття є українською землею. Також короткотривале визначення цієї держави стало символом національних прагнень усього українського народу.
Музейні співробітники вдячні таким наставникам як Світлана Йосипівна, які так натхненно віддають вихованню молодого покоління. Надзвичайно приємно, що молодь з інших регіонів України цікавиться історією Закарпаття та історією українського державотворення в нашому краї. Під час екскурсії учні ставили питання, активно брали участь в обговорених окремих подіях, що говорять про їх відомість з історією Закарпаття ХХ століття.
Події, що відбуваються в Україні протягом останніх років, зумовлюють необхідність виховання національно свідомих громадян, справжніх патріотів, відданих Вітчизни, готових до плідної праці в ім’я рідного народу. Стрижньою системою виховання в українській країні стає національна ідея, яка переживає консоліду шкільного фактору у становленні молодого покоління, формування в ньому активної громадянської позиції, відповідальності за народ, країну, а для кожного із нас необхідно знати історію свого народу, своєї держави. Адже без минулого немає сучасного, без традицій немає нового, без минулого немає майбутнього.
Михайло Джахман,
завідувач відділу новітньої історії,
Меморіального музею-кімнати А. Волошина