Традиційний майстер-клас «Писанки від птахів» у музеї

 Кожного року в Ужгородському замку напередодні Світлого Воскресіння Христового діти створюють писанки, як на пташині яйця. минулоріч, для того щоб дізнатися більше про різноманіття кладок пернатих, до музею завітали другокласники Ужгородського ліцею №5 ім. І. Чендея разом зі своєю вчителькою Шеба Я. І. Завідувачка сектора природи Руслана Джахман розповіла їм про те, що яйця птахів відрізняються за формою, кольором.та розмірами. Деякі дуже яскраві і справді нагадують писанки, а інші – білого кольору й без візерунків.

У багатьох видів, наприклад у лебедів-шипунів та чапель сірих, яйця блакитного кольору без крапочка, у чорних та співочих дроздів – блакитні з чорними ціточками. Саме їхню техніку обрали учні для створення власних виробів. Дерев'яні заготовки вони спочатку розфарбували в блакитний колір, а потім нанесли крапочки та рисочки і задекорували мереживом та квітками. Як виглядають справжні кладки, школярі побачили на виставці «А що там у гнізді?», яка щось давно відкрилася в музеї.
Сюрпризом для малечі стало спостерігати за живими совенятами сірої сови, які відпочивали в замковому парку. Щоб вони могли їх побачити краще, діти скористалися біноклями, які надав партнер музею Інститут еколого-релігійних студій (директор Бокотей О. В.). При цьому вони відчували себе справжніми бьордвочерами і поводилися тихенько, щоб не злякати поршків. Як повідомила вчителька Яна Іванівна, мудра сова є улюбленим птахом у дітей і вона часто в них присутня на уроках.
Під час екскурсії по експозиції «Природа Закарпаття», яку провела старший науковий співробітник сектору природи Олександра Кость, школярі побачили чорного дрозда, свою сіру та багатьох інших птахів. Свої знання перевірили біля інтерактивних стендів: «Добери», «Хто де живе?», «Де пару чиє перо?»…
З гарним настроєм і позитивними емоціями учні поверталися до школи і обіцяли, що будуть частіше відвідувати музей.
Руслана Джахман,
завідувач сектору природи