10 квітня наукові співробітники сектору природи провели для студентів 2 курсу біологічного факультету УжНУ, які навчаються на спеціальності 01405 (Середня освіта. Біологія та здоров'я людини) практичні заняття, під час яких поділилися їх досвідом роботи зі школярами у музеї. Захід ініціювала викладачка предмету «Методика проведення лабораторних робіт з біології» Гринь О.В. В.
Старшийнауковий співробітник сектору природи Олександра Кость провела екскурсію «Природа рідного краю», а завідувачка сектору природи Руслана Джахман поділилася зі студентами ідеями проведення уроків з біології в експозиції «Природа Закарпаття». Тут можна провести цікаве поняття на будь-яку тему, наприклад «Птахи», «Ліс», «Мінерали» тощо. Розглядаючи справжні експонати, учні краще засвоюють матеріал аніж із підручника. У музеї дуже багато уваги приділяють екологічній культурі: переглядають майстер-класи, тренінги, лекції та квести.
Після презентації майбутні вчителі і самі взяли участь у квесті «Природа рідної землі». Вони отримали карту Ужгородського замку і маршрутний лист із завданнями. У бібліотеці розгадували кросворд, на подвір’ї шукали «сюрприз від білочки», у підземеллі – кажена, в експозиції рахували сов. Завершили маршрут складанням карти-пазлу України, яку розмалювали учні ужгородських закладів України міста під час акції «очіма дітей», яку організувало Управління Освіти Ужгорода. Карту виготовив і передав до музею Андрія Доніченка (голова громадської організації «Паралельний світ»). Під час квесту Руслана Василівна пояснювала, як потрібно скласти питання, щоб вони були не дуже важкі й цікаві, як використовувати природний матеріал для завдання. Вона також звернула увагу на помилки в наочному матеріалі, наприклад, на картках, які є в продажі та рекомендують для вивчення птахів, часто назви неправильно.
На завершення заходу директор музею Ольга Шумовська побажала студентам легкого навчання і долучатися до активностей, які відбуваються в музеї.