22 квітня у багатьох країнах світу відзначають День Землі. Цього дня проводять різні заходи, щоб привернути увагу до нашої планети. Навчати любити й берегти природу рідної Землі потрібно змалку і багато тут залежить від педагогів. Під час викладання природничих дисциплін у школі варто приділяти час і більш детальному вивченню флори й фауни рідного краю. Це можуть бути екскурсії на шкільному подвір’ї, в межах населеного пункту або в краєзнавчий музей.
Які заняття можна проводити в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Т. Легоцького дізнавалися четвертокурсники та магістри 1 курсу, які навчаються на спеціальності 01405 (Середня освіта. Біологія та здоров’я людини, освітньої програми «Біологія»). Виїзне засідання наукового гуртка в музеї організувала для них канд. біол. наук. доц. кафедри зології Куруц Н. В. Під час заходу завідувач сектору природи Руслана Джахман поділилася своїми методами роботи з дітьми. Вона розповіла про майстер-класи та квести, які організовують у музеї. Наприклад, під час майстер-класу «Писанки від птахів» учні дізнаються про різноманіття пташиних гнізд та пташиних яєць і виготовляють писанки, схожі на яйця дроздів чи синичок. На майстер-класах діти також розмальовують полотняні торбинки, майструють будиночки для птахів та кажанів. Всім учням найбільше подобаються екологічні квести. Руслана Василівна наголосила на важливі моменти, на які потрібно звернути увагу при складанні завдань для квесту. При цьому слід врахувати вік учасників, рівень знань, тощо. Завдання мають бути не важкі і нести певну інформацію. Також завідувачка сектору природи представила студентам наочний матеріал, який для музею подарував Інститут еколого-релігійних студій: гру «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись» та сет іграшок для екотеатру «Пізнавай світ разом із нами». Вона продемонструвала майбутнім вчителям як можна використати пальчикову ляльку-змію при вивченні теми «Плазуни». Ляльки завжди викликають позитивні емоції в учнів.
У магазинах можна придбати багато навчального матеріалу, але досить часто в них є помилки, тому тут теж потрібно бути дуже уважним і перевіряти інформацію.
Старший науковий співробітник сектору природи Олександра Кость провела екскурсію «Природа рідного краю» по експозиції «Природа Закарпаття». Вона показала їм всі інтерактивні ігри, в які маленькі відвідувачі музею можуть грати самостійно. Майбутні вчителі оглянули й тимчасові виставки «А що там у гнізді?» та «Дивовижний світ плазунів».